ווידאו
ווידאוטבע וחי ← אמא דולפינה נחלצת נואשות לעזרת בתה שנלכדה בקרס דייג

אמא דולפינה נחלצת נואשות לעזרת בתה שנלכדה בקרס דייג

מאת יואב נקש יולי 31, 2015

זהו תיעוד אמיתי של הקרבה ואהבת אם לילדה - סרטון שלרגישים מאיתנו יכול בקלות להוריד דמעות. לא הרחק מחופי גולד קואסט אוסטרליה, גור דולפינים ממין מקבה נלכד במלכודת דייג שנקראת Drum Line - מלכודת דייג קטלנית המיועדת ללכידת כרישים שבנויה ממצוף עם חבל / שרשרת המחובר לקרס. כיאה לאם שמוכנה להקריב חייה למען ילדיה, אימה של הגורה ניסתה נואשות לחצה. האם הדולפינה בילתה שעות רבות בנסיון להזיזה ולהציפה אל מעל מפלס פני המים בכדי שתוכל להכניס אוויר לריאותיה ולנשום.

הרבה לפני התיעוד העצוב שנקלט במצלמת פעילי ה-Sea Shepherd, ככל הנראה ניסתה הדולפינה הצעירה להשתחרר מהמלכודת והשתפשפותה בשרשרת גרמה לה לאבד את מאור עיניה בעין אחת. לבסוף הדולפינה חולצה בשלום וזכתה לטיפול שממנו הבריאה. אך אם ישנו דבר עצוב ומקומם עוד יותר היא העבודה שלאחר שיקומה, היא הופרדה מאימה והגיעה לפארק המים Sea World שם היא קיבלה גם את שמה החדש קאילה (Kayla). אפשר רק לחשוב מה עובר במוחה של האם שניסתה שעות לחלץ את ביתה ואינה יודעת כלל מה עלה בגורלה.

התיעוד שלעיל צולם על ידי ה-Sea Shepherd במהלך פעילותם לנטרול מלכודות הכרישים והחלפתם במלכודות אחרות שאינן קטלניות. לטענת ה-Sea Shepherd מאז שממשלת קווינסלנד החלה בשימוש רשתות ומלכודות Drum Line בשנת 1962, הכרישים היו פחות ממחצית החיות והדגים שנלכדו באמצעים אלו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים