ווידאו
ווידאואקסטרים+ ← מ(ת)אבד גובה: כמעט ונפל מגובה 290 מטר בהליכה על חבל דק

מ(ת)אבד גובה: כמעט ונפל מגובה 290 מטר בהליכה על חבל דק

מאת נועם אור אוגוסט 20, 2015

ללכת על חבל בגובה 290 מטרים זה סוג של משאלת מוות וזה מטורף! מידת האומץ שצריך בפעלול שכזה הוא משהו שנולדים איתו אבל בקלות רבה גם אפשר גם למות איתו. מכל הדברים בעולם אני מניח שגובה הוא הדבר שאותי מפחיד יותר מכל. עוד שנים רבות לפני בורג' חליפה בדובאי כבר הספקתי לעלות על הבניניים והמגדלים הגבוהים ביותר שהיו קיימים נכון לאז ואשר כיום נחשבים לצמודי קרקע קטנטנים (כגון CN Tower בטורנטו). הספקתי גם לקפוץ באנגי' וללכת על זכוכיות משוריינות בגובה 500 מטרים אבל אף פעם לא הבנתי איך אפשר לעשות את זה בלי עיגונים, חבלים או קרקע יצוקה של מבנה שמגרד שחקים.

והנה אני חוזר לגבהים של קנדה ולפארק Squamish שבבריטיש קולומביה. שם מהלך לו למרחק של 64 מטרים ומעל תהום בגובה של 290 מטרים בחור אמיץ בשם ספנסר סיברוק (Spencer Seabrooke). ספנסר שם לו למטרה לחצות את הקניון עם הנוף המופלא ולשבור את שיא העולם בהליכה על חבל דק ללא כל עיגונים. החבל נראה ממש לא מתוח וכמוהו סיברוק, הוא רגוע. בשבעת המטרים הראשונים הוא מאבד שיווי משקל וכמעט ומסיים את חייו בנפילה מגובה רב. אבל המקרה לא סימר את השיער מעל גבו והוא נעמד על החבל הדק והמשיך עד לשיאו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
נועם אור

בן 30 מתל אביב, במקור מאילת. בצעירותי גלשתי רוח ורק בשנה האחרונה התחלתי בגלישת גלים. בדרך כלל גולש בחוף המערבי ביפו. אוהב את הים, הגלים ולטייל בעולם.

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים