ווידאו

זה מטוס? אולי עב'מ? לא, זה קליי מארזו כמובן!

מאת יואב נקש ינואר 08, 2016

מה עוד אפשר להגיד על ה-F16 הזה של ענף הגלישה שפורץ את מהירות כל הביצועים שמגלגל לנו את העיניים בלופים מטורפים ויורה טיפות של מים מלוחים בלי מעצורים? פשוט, נגמרו לנו המילים. קליי מארזו יכול היה להיות טייס אבל הוא זכה להיות משהו יותר טוב... גולש פגז! הבחור שנולד עם סוג קל של אוטיזם (אספרגר), צמח להיות אחד מהגולשים הטובים ביותר בעולם. בחייו הוא התגבר על כל הקשיים והצליח לכבוש את פסגת הביצועים.

קריירת הגלישה של קליי החלה בגיל צעיר. אחיו החורג, שיין מגנוסן (Cheyne Magnussen) שגלש עבור קווקסילבר בזמנו, שכנע אותו לעשות קליפ שאותו הוא שלח למשרד המנכ"ל סטריידר ווסילבסקי (Strider Wasilewski). לאחר שקיבל את הקליפ לידיו אמר וויסלבסקי בראיון ל-ESPN "זה היה כאילו מישהו שלח לי הוראות הכנה של פצצת אטום, כשקיבלתי את זה מיד ידעתי שזה משהו שיכול לשנות את פני הגלישה".

זמן לא רב אח"כ, מארזו מצא את עצמו על סירה במנטאוויס יחד עם דיין ריינולדס, פרד פטאצ'יה, ריי קייק וקלי סלייטר. אבל מארצו לא חיפש תהילה, הוא רצה לגלוש. ההפרעה הנפשית שלו (אספרגר) שהתבטאה בחרדה מאנשים, מנעה ממנו לטייל בעולם ולהתחרות. כתוצאה מכך, ולאחר מספר שנים, קוויקסילבר החליטו לוותר עליו אבל זה לא שינה דבר לגביו ואולי אפילו הקל עליו. מארצו חזר להיות חופשי ולעשות כרצונו - להיות Free Surfer כמו שתמיד אהב.

הקליפ שלעיל משנת 2012 צולם זמן לא רב לפני שמארזו נפרד מקוויק, באתה תקופה הוא סבל מפציעה בברכו ומצפייה בו גולש לא היינו מעלים בדעתנו שהוא סובל ממשהו. קליי מארזו הוא ללא ספק One of A Kind.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים