ווידאו
ווידאוטבע וחי ← ים כרישים: רחפן תיעד כ-150 פריטים שוחים בחופי חדרה

ים כרישים: רחפן תיעד כ-150 פריטים שוחים בחופי חדרה

מאת יואב נקש ינואר 23, 2017

זהו מחזה שחוזר על עצמו בכל שנה בתקופת החורף ובמים החמים שבקרבה לתחנות הכוח אבל בשונה מפעמים קודמות, התיעוד של הרחפן מיום ה-22 בינואר 2017 מרהיב ושונה במיוחד בגלל כמות הפריטים שהתקבצה במקום אחד. בצילום של חוף תחנת הכוח אורות בחדרה תועדה קבוצה גדולה של כ-150 כרישים השוחה במים הרדודים ובקרבה יתרה לחוף.

הכרישים שפוקדים את חופי ישראל מידי שנה הם בעיקר כרישי חול וכרישי פטיש. הסיבה להגעתם מידי שנה למקורות המים החמים של תחנות הכוח מיועדת להשרצה. כעקרון כרישים אלו אינם מסוכנים לאדם או לגולשים ולראיה העובדה שלמעט מקרה אחד קל בשנות ה-50' לא התרחשה תקיפה בים התיכון. מספרם של הכרישים בים התיכון ובאוקיאנוסים נמצא בירידה ועולם המדע תמים דעים כי יש להם חשיבות רבה בשמירה על איזון המערכת האקלוגית השברירית של הים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים