ווידאו
ווידאואמנות ← לא רק ספורט: בפורטוגל גלישה היא אומנות - היא ציור!

לא רק ספורט: בפורטוגל גלישה היא אומנות - היא ציור!

מאת יואב נקש פבואר 11, 2016

כבר השתמשנו בכל מטאפורה אפשרית בכדי לתאר את הספורט הנפלא של הגלישה כיצירת אומנות וכעת אנו גם זוכים לקבל דוגמא מוחשית למשיחות המכחול של הגולשים על פני בד הקנבס הכחול של הים הגדול. בדיוק כמו אוסטרליה והוואי, גם פורטוגל רוצה למתג עצמה כיעד גלישה מרכזי ולהפכה לבירת הגלישה האירופאית. בקמפיין פרסומי "Surf Is Art", פורטוגל לקחה את הגלישה למחוזות של יצירה ונתנה לגולשים להיות מכחול פאלטת הצבעים שלה.

בסרטון הבא נעשה שימוש בשילוש הקדוש: טכנולוגיה, ספורט ואומנות. לארבעת הגולשים (ת'ומס וולנטה, אלונסו אלטונס, אלכס בוטליו וחוזה פריירה) הוצמדו חיישני GPS. כל אחד מהגולשים לבש לייקרה בצבע אחר (אדום, כחול, צהוב ולבן) ובזמן שאלו גלשו על הגלים הם ציירו על מסך המחשב נקודות וקווים. את הקווים הללו שציירו הגולשים בים, לקח אומן הגרפיטי מיגל קאירו (Miguel Caeiro) והעתיק אותם לכדי יצירה אקספרסיוניסטית על בד גדול של קנבאס.

והתוצאה מרשימה! ציור בהשראת הגלים, בשביל הים, ועל ידי הגולשים. פורטוגל היא הרבה מעבר לגלישה, היא אומנות!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים