ווידאו
ווידאוטבע וחי ← זה הזמן לניקוי יסודי של החופים עם הנגרר שמטאטא אפילו בדלים

זה הזמן לניקוי יסודי של החופים עם הנגרר שמטאטא אפילו בדלים

מאת יואב נקש יולי 24, 2018

בעוד שבחופי ישראל עדיין משתמשים בנגרר מיושן שהופך את החול ורק מלקט פסולת גדולה, כבר קרוב לעשור שנעשה שימוש בארה"ב בנגרר שמנקה את החופים באופן יסודי. ה-Surf Rake" שנגרר על ידי טרקטור מוכיח יעילות רבה באיסוף של כל פסולת אשר מוטלת על החוף או קבורה עד 10 ס"מ תחת החול. המכשיר יכול לאסוף כל סוג של לכלכוך גם מעל חול רטוב, לרבות בדלי סיגריות ואף אצות.

הנגרר הזה הוא מכשיר שכל רשות מקומית צריכה. הנגרר מאובזר במוטות ברזל צפופות שחורצות בחול ומלקטות את הפסולת אל מיכל איסוף, המסוע מרדד את החול העודף ומטיל אותו בחזרה אל החוף. מגב שנגרר מאחור משטח את החול והחוף נראה נוצץ וכמו חדש! ה"Sur Rake" הוכיח גם את יעילותו בליקוט אצות ואשפה על חול רטוב ובניקיון של 98% מפסולת בדלי הסיגריות במהירות נסיעה של עד 25 קמ"ש. הנגרר מאובזר גם בכף משפך שמאפשר הטלה נוחה של הפסולת למיכל איסוף גדול בתום הניקיון.

הנגרר הזה יכול בהחלט לעשות שינוי מהותי בנראות החופים שלנו ובניקיונם. אם לוקחים בחשבון את התפוקה והיעילות שבמכשיר, אז רכישתו שווה בהחלט את ההשקעה הכספית. זה הזמן להעביר את המידע לאגפים הסביבתיים ברשויות העירוניות ולהפסיק לטאטא את הפסולת בחזרה אל מתחת לחול. פרטים נוספים ניתן ללקט באתר הבית של חברת Barber שבסיסה בננטקט קונטיקט.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים