לה דולצ'ה ויטה של לאונרדו פיורבאנטי

מאת מיכל רם פבואר 28, 2015

לאונרדו פיורבאנטי (או לאו, כפי שניקרא בפי חבריו), נולד ברומא בשנת 1997. הכישרון האיטלקי, רק בן 17 מתנשא לגובה של 1.80 ונחשב לדבר הבא בעולם הגלישה. מי שמכיר את איטליה יודע, שלמרות היותה חצי אי, איטליה היא מדינה שגלישה זהו אולי הספורט האחרון שתמצאו כאן. אבל ללאו זה לא הפריע, בזמן שחבריו שחקו כדורגל בחצר האחורית והעריצו קבוצות כמו רומא ויובה, לאו הלך לגלוש, וראה כמודל לחיקוי את קיילי סלייטר ואת אחיו הגדול.

בייבי פייס איטלקי. כבר מגיל צעיר לאו הראה שהוא ניחן בכישרון גלישה עם עתיד מזהיר.

פיוראבנטי (Leonardo Fioravanti)  החל לגלוש בגיל 4, בעקבות אחיו מתאו (matteo) שהיה גולש בנבחרת האיטלקית. עד מהרה היה ניתן להבחין שבילדון הקטן טמון כישרון גדול. בטווח של 3 שנים הוא רכש ופיתח היטב את מיומנויות הגלישה באופן שכבר בגיל 7 הוא החל לחיות את חיי ה"גולש" האמיתי והחל להשתתף בתחרויות באירופה ולקטוף תארים.

בין התחרויות בהן השתתף: 

  • בגיל 7 זכה ב-Ocean 4 Teen איטליה, בה דורג במקום 1°
  • ב-2007 דורג במקום 1° בתחרות Moustik Tuor U14 בפורטוגל ומקום רביעי באליפות אירופה U14.
  • ב-2008 באחת מהתחרויות בו השתתף בפורטוגל, לאו צד את עינייהם של ציידי כשרונות מרד-בול מה שהביא אותו ב-2009 להצטרף לקבוצה ולהתחיל להתאמן באוסטרליה. 

עד מהרה ועם שיפור ביצועיו על הגלים, הגולש הקטן התחיל לצמוח, לקטוף תארים ולהשתתף בתחרויות ברמה עולמית באוסטרליה ארה"ב, פרו ניקרגווה ועוד. לאונרדו הוא הגולש הצעיר בהיסטוריה שזכה בקטגוריית Quiksilver King of the Groms under-16 שאותה ניצח בגיל 12.

פוזישן וסטייל אדיר. לאונרדו פיורבאנטי בצינורת של הוואי.

נכון להיום הגולש הצעיר מתגורר בביאריץ בצרפת. כיאה לאיטלקי המאכל האהוב עליו הוא פיצה. אך לדבריו, הוא שומר על משטר דיאטה בריאה עם המון פירות וירקות ואימונים (הכל בהשפעת קיילי סלייטר כמובן). 

לבנות המין הנשי, אם תהיתן, אז לא, אין לו חברה. 
המוטו שלו: "אל תהרוס מה שגורם לך אושר."

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מיכל רם

"ירושלמית שמתגוררת ברומא, סטודנטית לרפואה. גולשת בתחילת דרכה ומאוהבת בים עד אין קץ. משוגעת לטבע ואוהבת מאוד לטייל בעולם. מאמינה גדולה שבחיים צריך לעשות מה שעושה אותנו מאושרים.

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים