ווידאו
ווידאוגלישה ← מוזיקה, ים ואהבה - JULUNE - כשאישה מגשימה חלום גלישה

מוזיקה, ים ואהבה - JULUNE - כשאישה מגשימה חלום גלישה

מאת יואב נקש מרץ 09, 2015

לאה דוסון (Leah Dawson) הגשימה את חלום חייה ונסעה לטיול גלישה באינדונזיה. היא חזרה עם תיעוד יפה, מרגש ומוזיקלי עם טאץ' נשי רך ונוגה... כזה שלא משאיר ספק: היא אישה יפה מבפנים ומבחוץ, זמרת נפלאה וגולשת נהדרת. - האישה המושלמת. ואם אתם שואלים את עצמכם מהו פירוש המילה Julune אז זהו שילוב שמותם של שני החודשים האהובים עליה בשנה, החודשים שבהם היא הגשימה את חלומה: July ו- June. בנוסף לתיעוד המצולם לפניכם רישומיה מטיול הגלישה באינדונזיה.

המילה Julune הציתה בי את הרצון העז לעשות סרט קצר על חלום שהיה לי מאז שהייתי ילדה קטנה: לנסוע לטיול באינדונזיה ולגולש על הצינורות הטובים ביותר בחיי. עם זאת, הבטחתי לעצמי שאני לא אגשים את החלום עד שארגיש מוכנה, כך שבפעם הראשונה שאגיע לשם, לא ארגיש כמו טירונית. בחודשים יוני ויולי 2014, הפכתי את החלום של אינדו למציאות. טיול שהיה הרבה יותר מקיף ורוחני מכפי שדמיינתי, מסע שלימד אותי שיעור חדש וטוב לחיים.

חלום שמתגשם. חלום של גלים. חלום של אישה וגולשת נשמה!

זו הייתה הפעם הראשונה שנסעתי לטייל לבד במדינה מתפתחת, טיול שבקלות היה יכול להיות האחרון שלי בחיי. כאישה, שנסעה עם ציוד גלישה ומכשירים אלקטרונים, הבנתי שהייתי יעד פגיע מפני אלו שאינם חולקים את אותו קוד מוסרי כמו זה שאני חיה לפיו. במהלך חודש וחצי למדתי כמה דברים חשובים על בשרי: שדדו אותי פעמיים, גיליתי שהאפליקציה לגילוי המחשב (FindMyMac) יכולה לעשות קסמים, שהמשטרה רוצה לעשות כסף על גבך גם כשגונבים ממך, והדבר הכי חשוב שלמדתי שאני עדיין צריכה ללמוד איך לטייל בחו"ל. ממליצה לנסוע עם חברים - הרפתקאות שחווים ביחד הן הרפתקאות טובות יותר.

"אל אלוהים. האם כך זה מרגיש כשנכנסים לצינור באינדו?! זה ממש הזוי. זה הרבה יותר כבד ממה שחשבתי שזה יהיה." אמרתי לעצמי, "חכי רגע, את יכולה לעשות את זה. יש לך את זה. זה מדהים!"

ככל שזה נוגע לגלישה, עשיתי כמיטב יכולתי בכדי לשמור את עיניי פקוחות - לגלוש על בטוח ותמיד לבקש את המלאכים שלי להגן עליי. להתעורר לקול הטלת עוגן בכל בוקר במשך שבועיים ב- Mentawais היה כמו מוסיקה לאוזניי. זה הדבר שחיכיתי לו כל חיי. צבטתי את עצמי כלא מאמינה על שהייתי בשיט על סירה באינדונזיה. הייתי מודעת לכך שהזמן יטוס, אז ניסיתי ככל שרק התאפשר לי להישאר בהווה. אסירת תודה, התענגתי על כל רגע ורגע. הכרחתי את עצמי להשתמש בסיכון מחושב, להזהר מהריף, להשתמש באינטואיציה, ולהאט את הקצב בזמן הגלישה.

לאה דוסון באחד מאותם גלים מושלמים של אותם ימי טיול חלומיים.

לראות במו עיניי את אותם הגלים שבהם צפיתי בסרטים זה דבר שהדהים אותי ותפס אותי לא מוכנה. הגלים היו הרבה יותר מרתיעים וחזקים ממה שציפיתי. השונית הייתה חדה, רדודה, ותמיד בסביבה.. עם זאת, הגלים נראו כאילו הם צועדים על מסלול אופנה, יפים ומטופחים. השתדלתי להכנס כמה שיותר עמוק לכיס הגל ונמצאתי אצ עצמי גולשת בכמה מהצינורות הארוכים ביותר בחיי. הריצה בתוך הצינור לא הייתה קלה כמו שהייתי רוצה, אבל מהר מאוד הבנתי שזה בדיוק מה שאני רוצה שיהיה. בכל לילה כשהלכתי לישון, הלב שלי היה באקסטזה. הגוף שלי כאב ומחשובתיי נדדו כשנזכרתי ביום שהיה ואיך אעשה אחרת ביום שלמחרת.

התחלתי להיות מודעת לכך שבאמצעות גלישת הצינורות התודעה שלי בעצם אימנה את גופי. אני זוכרת בבירור את הצינור בק-סייד הראשון שלי בטיול, את מה שאמרה התודעה שלי כשהגל נשבר מעלי: "אל אלוהים. האם כך זה מרגיש כשנכנסים לצינור באינדו?! זה ממש הזוי. זה הרבה יותר כבד ממה שחשבתי שזה יהיה." אמרתי לעצמי, "חכי רגע, את יכולה לעשות את זה. יש לך את זה. זה מדהים!"

"החיים חולפים כהרף עין אז תוודאו שאתם נהנים מהמצוץ" (לאה דוסון)

ואולי השיעור הטוב ביותר שלמדתי בטיול היא החשיבות שבדרך הבעת השמחה ותחושת הערכה לרגע הנתון - ובמיוחד ברגעים שבם אתם חיים את חלומותיכם. לנצור את ההרגשה. לזכור אותם ולחזור אליהם ולנצל אותם באופן חיובי ופורה. החיים חולפים בהרף עין אז תוודאו שאתם נהנים מהמיצמוץ.

לאה דוסון (Lea Dawson)

תרגם מאנגלית: יואב נקש / מקור: The Inertia /  תמונות: Rick Estevez

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים