ווידאו

זינוק בירידה: 6 תרגילים לשיפור הקפיצה לעמידת המוצא

מאת יואב נקש אפריל 09, 2017

הביצועים שלכם על הגל נקבעים כבר על ההתחלה. הזינוק לעמידת המוצא על הגלשן הוא הסיפתח לריצה או הסיומת לשתילה. פופ-אפ (Pop Up) איכותי, חזק, ומהיר יתן לכם בוסט לבטחון שבדרופ ולמיקום מיטבי של רגליכם על הגלשן.

בכדי להוציא את המיטב עליכם לעשות את המירב שבאימון הגופני. עליכם לחזק את שרירי הבטן שעוזרים ליציבה ושיווי המשקל, אתם צריכים לעבוד על הכוח המתפרץ משרירי החזה שיניף את גופכם מעל לגלשן, אתם זקוקים לזרועות, כתפיים ושכמות חזקות, כוח בשרירי הגב, חוזק בשרירי הרגליים, חוסן במפרק הרגל וסיבולת לב-ריאה שיאפשרו לכם למקסם את כל התפרצות העוצמה הזו.

ישנם הרבה מאוד תרגילים המיועדים לכך אבל בקליפ שלעיל סדרה של שלושה תרגילים שעובדים ביעילות על כל קבוצות השרירים שציינתי. בסדרת אימונים זו תזדקקו למזרן יוגה, משקולות (אופציונאלי) וכדור BUSU. בכדי להמנע מפציעות התאמנו בזהירות ובהתאם למגבלות הכושר שלכם בצעו שלושה סטים מכל תרגיל ב-10-15 חזרות.

  1. תרגיל ראשון מיועד לסיבולת לב / קיבולת ריאות, כתפיים, חזה, בטן וכוח מתפרץ
  2. תרגיל שני מיועד לסיבולת לב / קיבולת ריאות, רגליים, מפרק כף רגל, קרסול וגב
  3. תרגיל שלישי מיועד לסיבולת לב / קיבולת ריאות, חזה, זרועות, מפרקי ידיים ובטן

לפניכם 3 תרגילים נוספים לשיפור התנועה, חיזוק השרירים והגברת המהירות בזינוק לעמידת המוצא (Pop Up):

 

Pylo Pushup - תרגיל המיועד לחזיוק השכמות, זרועות והחזה. הדיפת פלג גוף עליון ממנח של שכיבות סמיכה.

 

חיזוק שרירי הרגליים בכריעה (Split Squat). ניתן לשלב גם עם קפיצה בין סיכול הרגליים (Split Jump).

ברפי (Burpee). מעמידה זקופה לשכיבת סמיכה ובחזרה לעמידה בקפיצה. תרגיל המיועד לסיבולת לב ריאה, חזיוק שרירי הרגליים, גב, זרועות, חזה ובטן.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים