ווידאו

קדיאטו קאמארה: הגולשת היחידה בכל סיירה לאון

מאת יואב נקש ינואר 02, 2017

הרפובליקה של סיירה לאון אשר שוכנת בצידה המערבי של יבשת אפריקה ונושקת לאוקיאנוס האטלנטי נחשבת לאחת מהמדינות הנחשלות ביותר בעולם. גורלה המר של המדינה הענייה אינו מסתכם רק בכך. נגיף האבולה שהחל בגיניאה בשנת 2014 עבר גם אליה ובפרק זמן של שנתיים קטל כ-4000 מתושבי המדינה, ביניהם גם את אביה של קאידאטו קאמארה (Kadiatu Kamara) - הגולשת בת ה-19 היחידה בכל סיירה לאון.

חייה של קימארה הידועה בכינויה קיי קיי (KK), אינם קלים כלל. בין היגון והצער על מות אביה ובין מלחמתה העיקשת להישרדותה היא מוצאת נחמה וגאווה כשהיא גולשת על גלי הים - שם היא מוצאת את עצמה מוגנת ושליווה. "כשאני לחוצה אני חייבת לגלוש ואז כל הלחץ נעלם כלא היה", היא מסבירה.

בסרטון הקצר שלעיל קאמארה חושפת לפנינו את אהבתה לים ולגלישה. לא זאת בלבד שסיפורה של KK מהווה השראה רבה לכולם הוא גם מציב בפנינו מציאות שונה שיש בה בכדי להדגיש עד כמה חיינו בעולם המפותח היא זכות גדולה ושאל לנו לקבל זאת כמובן מאליו. עם כל השוני ישנו קו דימיון ברור בין חייה של KK לאלו שלנו: הים משמש כמפלט והגלישה משחררת את הנשמה ומנקה את הנפש.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים