ווידאו
ווידאוטבע וחי ← צפו: קייאקיסט מרביץ לכריש פטיש אגרסיבי שרודף אחריו

צפו: קייאקיסט מרביץ לכריש פטיש אגרסיבי שרודף אחריו

מאת יואב נקש ספטמבר 27, 2015

"כן, ככה. תן לו בראש. תרביץ לו חזק עם המשוט...!" כמובן שהדברים נאמרו בציניות רבה, נראה אותו גבר בתוך המים נלחם רק עם סנפירים ושיניים. אחרי שהוצאתי את זה, נעבור למפרטי המקרה. הקייאקיסט מסנטה ברברה נרדף והותקף במשך 15 דקות ארוכות על ידי כריש פטיש שמשום מה היה מאוד אגרסיבי. מארק מקראקן (Mark McCracken) שהרגיש בעוצמת הנגיחות של ראש הכריש בקייאק שלו וחשש שהוא יהפוך אותו, ניסה להניס אותו כשהוא חובט בו עם המשוט.

הכריש עקב אחרי כל הדרך ועד לעומק של מטר רדוד אחד.", אמר מקראקן ל-NBC. "גם אחרי שיצאתי מהקייאק הוא עדיין ישב וחיכה לי... זה היה מפחיד."

למזלו של הקייאקיסט הוא הצליח לצאת מהמפגש ללא כל פגע אך הסיבה להתנהגותו האלימה והאגרסיבית של הכריש אינה ברורה. סברה אחת טוענת שמקראקן צילם את הקטע שבו הכריש רודף אחריו אך מה קדם לכך? האם מקראקן עשה דבר כלשהו שהכעיס אותו? סברה נוספת שנראית לא פחות הגיונית היא "תסמונת הצבע הצהוב" או כפי שהיא נקראת בפי מיק פאנינג "צהוב יאם-יאם" - הצבע שמושך את הכרישים ונראה להם טעים... או מעצבן (תלוי איזה כריש שואלים).

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים