ווידאו

לוויתן קטלן מעיף אריה ים לגובה 8 מטרים באוויר

יולי 25, 2014

לטבע חוקים משלו ולחיות שבטבע כוח אדיר משלהן. האם מדובר בלוויתן שמלמד את הגור שלו כיצד לצוד או שמדובר בשעשוע בלבד? 

הסרטון הזה שצולם בקצ'יקן (Ketchikan) אלסקה ב-15 באוגוסט 2014 מתעד רגע נדיר בטבע שיש בו גם כאב. בסרטון נראה אריה הים מנסה למצוא מחסה ומחבוא מהלוייתן שאורב לו. בשלב מסויים האנשים שעל הסירה מחליטים לעזוב ומשאירים את אריה הים חשוף למתקפה - שניות ספורות אח"כ נראה אריה הים נזרק בפראות ללגובה של כ-8 מטרים באוויר ע"י תנופת סנפיר הלוויתן.

אז למה דווקא הסרטון הזה ומה כל כך מיוחד בו? ייתכן שעבור חלק מאיתנו מדובר בסה"כ ב"לוויתן שמעיף אריה ים" אלא שמשהו גורם לי לנוע בחוסר נוחות בכיסא. אתם יכולים לנחש במה מדובר? באנשים כמובן. תגובות השמחה והצהלולים של האנשים על הסיפון ברגע בו הם הבחינו באריה הים נוסק לשחקים. אריה הים התחבא תחת הסירה. הוא נראה מפוחד וחסר אונים אך האנשים בחרו להפקירו וונותרו אדישים ומשועשעים. בקלוסיאום של החיים אנו מניפים את האצבע פעם אחת למעלה בשביל לחוס על חיים ופעם אחת למטה בשביל להוכיח עליונות. בפעם הבא: לווייתן שמעיף אנשים מסירה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים