ווידאו
ווידאוטבע וחי ← איזה קילר! לווייתן אורקה מעיף עם זנבו כלב-ים עד לחלל

איזה קילר! לווייתן אורקה מעיף עם זנבו כלב-ים עד לחלל

מאת יואב נקש נובמבר 01, 2015

אנשים רבים חושבים שהכריש הוא טורף העל היחיד של האוקיאנוסים אך למעשה לכריש יש מתחרה שנותן פייט אכזרי לא פחות ממנו והוא שייך למרבה הפלא למשפחת הדולפיניים החמודים. לכל כינוי יש סיבה, וכנראה שבגלל זה שמו הוא לווייתן קטלן (Killer Whale), הטורפים הענקיים הללו הם יצורים אינטלגנטים ביותר שסיגלו לעצמם כישורי ציד מאוד מוזרים אך אפקטיביים.

הרגלי הציד של לוויתני האורקה ידועים לשמצה שכן הם נוטים להשתעשע עם טרפם ואף לענותו מבלי שיש להם כוונה לאוכלו - שזה בערך כמו שחתול עושה לעכבר או כלב לציפור. בסרטון הבא שצולם בבריטיש קולומביה ע"י מייק ווקר (Mike Walker), נראה לווייתן האורקה שכינויו T69C, מעיף עם זנבו העצום כלב-ים לגובה של כ-20 מטרים באוויר.

ההסבר העקרי להתנהגות אלימה זו היא כי הלוויתן עושה זאת בכדי להמנע מפציעה ולמעשה הוא מנטרל את את טרפו לפני שהוא אוכל אותו. הדרך לניטרול יכולה להעשות על ידי העפתו באוויר, הכאתו עם הסנפיר, להתנגש בו במהירות או לקפוץ מתוך המים ולנחות עליו בעצמה. תהיה הסיבה והדרך אשר יהיו, לטבע חוקים משלו ואנו יכולים רק לעמוד מן הצד ולהשתאות מעצמתו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים