ווידאו
ווידאוגלישה ← לברדור על סאפ: הכלב שגלש בטואו-אין על הגל הכי גבוה

לברדור על סאפ: הכלב שגלש בטואו-אין על הגל הכי גבוה

מאת יואב נקש ינואר 27, 2018

כלב שגולש על גלשן בגלי קצף זה משהו שעוד נתפס באופן סלחני, אבל כשזה מגיע לכדי מצב שבו הכלב עומד מאחורי בעליו בעת שהם גולשים על גל ענק בהוואי, יכול לעורר תחושות של כעס ורתיעה. זה לא קל לגבש דעה לגבי הסרטון שפרסם מקנמארה בעמוד הפייסבוק שלו וזאת על אף שמדובר בכלב-גולש-סלב בשם בונו, שמחזיק בתואר אלוף העולם בגלישת טנדם.

בסרטון הקצר נראה כלב הלברדור החום עומד על הסאפ ומאוחרי איוואן מוריירה (בעליו), שחותר על שבירת גל גבוה בהוואי. השניים רצים על הפינה לקול שאגות העידוד של מקנמארה וחבריו (ביניהם הגולש העיוור הברזילאי דרק רבלו). הסרטון נגמר בדיוק בעת שהם נופלים מהגלשן, דבר שהוסיף לתחושת אי הנוחות של צופים רבים אוהבי בעלי החיים.

איוואן וגולש גלי הענק מקנמארה (שהעניק לבונו את התואר "הכלב שגלש בטואו אין על הגל הכי גבוה") ספגו ביקורות רבות שהאשימו את השניים במעשה שגובל בהתעללות. בתגובה לכך פרסם הסוכן של השניים (כן, לכלב ולאיוואן יש סוכן שמייצג אותם) את התגובה הבאה שמבקשת להסביר שלא היה זה סתם כלב שנזרק למי הים בפעם הראשונה.

"בונו הוא כלב אתלטי שגולש מאז שהיה בן 6. הוא אוהב להיות במים אבל יותר מכל הוא אוהב לתפוס גלים. אנשים לא מכירים את ההיסטוריה שלו. הוא היה 4 פעמים אלוף העולם בגלישת טנדם. הוא מחזיק בשיא גינס, יש לו יותר מ-50,000 עוקבים בעמוד האינסטגרם שלו. הוא הופיע ב"פיפל (Pets) מגזין" ומשמח ילדים החולים בסרטן. אנשים תמיד יאהבו ויהיו שישנאו אבל איוואן ובונו ימשיכו להינות מהזמנים שלהם יחדיו".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים