ווידאו
ווידאוגלישה ← ללמוד מהכי טוב: איך לרדת מהטייק-אוף היישר אל תוך הצינור

ללמוד מהכי טוב: איך לרדת מהטייק-אוף היישר אל תוך הצינור

מאת יואב נקש ספטמבר 04, 2017

כל גולש שמבין גלישה יודע עד כמה קשה לרדת דרופ מאוחר שכזה. ג'ון ג'ון פלורנס מקצוען בתחום, אלוף עולם בענף ותותח על כל גל בים... גם אם מכנים אותו בשם צ'ופו. בחצי הגמר בתחרות בטהיטי הוא ביצע טייק אוף היישר אל תוך הצינור וקדח אותו לכל אורכו - עמוק וכמו גדול. הטכניקה שמאחורי הביצוע המושלם דורש הרבה מאוד ניסיון ואלוף העולם לשעבר (1988), בארטון לינץ', מנתח ומסביר איך הדבר אפשרי.

לפניכם תקציר דבריו של בארטון לינץ':

# שימו לב שג'ון ג'ון תופס את הגל מהאינסייד ואינו מתחיל אותו בחתירה מאחור לצבירת מהירות.

# הוא חותר בסה"כ פעמיים בלבד כשהפעם השלישית מיועדת בכדי להביא את הידיים למיקום הנכון לקראת הטייק אוף.

# את ידו השמאלית, הקרובה לשבירה, הוא מעביר לקדמת הגלשן להשגת יציבות ומיד אח"כ הוא מניח את יד ימין על הרייל שמכוונת את קו הגלישה - כך הוא ניגש בזווית נכונה לקראת הדרופ החד.

# בעת שיד ימין מחזיקה ברייל, פלורנס משחרר את האחיזה בידו השמאלית ונועץ אותה בקיר השבירה - דבר שמקנה לו יציבות ושליטה על הזווית והמהירות.

# ליצירת מומנטום ומהירות, פלורנס שומר על קו אלכסוני בתוך הצינור ולקראת היציאה הוא נשאב למעלה קצת ופותח מבער דרך מסך הקצף... וזה כבר דבר שדורש יותר ניסיון והרבה מאוד רגש.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים