ווידאו
ווידאוגלישה ← לירנינג טו פויל: קאי לני מעביר שיעור מעולה על הידרופויל

לירנינג טו פויל: קאי לני מעביר שיעור מעולה על הידרופויל

מאת יואב נקש ינואר 15, 2018

קאי לני והידרופויל זה סיפור אהבה. הגולש הפנומן מהאווי, אוהב לגלוש עם כוח עילוי ולרחף מעל גלים וים. הוא גומע עשרות קילומטרים על זרמים בעומק הים ועף מעל גלי ענק. אם לומר בכנות, גם אנחנו נהנים לצפות בו גולש אבל לא פחות מכך מסקרן אותנו לנסות.

גלישה עם סנפירית היא לא קלה ולראיה הקשיים שחווים כמה מהגולשים הטובים בעולם כגון קלי סלייטר, ג'יימי אובראיין, וג'ון ג'ון פלורנס בקליטת העקרון והטכניקה של הריחוף. אף אחד לא נולד עם הידרופויל ביד, למעט אולי קאי לני שאצלו זה באמת נראה מולד, ובקליפ שלעיל אנחנו מקבלים הסבר תיאורתי מהדה-בסט בתחום הפוילינג.

במשך כ-14 דקות לני מעביר סדנא מאוד ממצה להתחלה - בסיס לגלישת הידרופויל שיעניק לכם את הקיקסטארט שלו אתם זקוקים. בין הדברים שנאמרים בסרטון ניתן ללמוד על: מבנה הסנפירית, עמידה, תנוחת הרגליים, תנועת הגו והידיים, חתירה לעמידה, מיקום האסטרודק על הגלשן (נותן אינדיקציה למנח הרגליים), פניות, אחיזה של הגלשן, כניסה למים, עומק, טכניקת גלישה על גלים נמוכים וגבוהים ועוד. אחרי ההסבר הזה אתם כבר יכולים להתחיל לרחף... כמעט כמו לני. בהצלחה!

אם אתם מעוניינים להרחיב ידיעותיכם ולהכיר לעומק את מדע הסנפירית ותפקודה, לפניכם סרטון הדרכה עם חוקים פיזיקלים ומשוואות מתימטיות שינפצו כמה תיאוריות שגויות.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים