ווידאו
ווידאוגלישה ← מצילים באוסטרליה עשו לראשונה שימוש ברחפן והצילו חייהם של שניים

מצילים באוסטרליה עשו לראשונה שימוש ברחפן והצילו חייהם של שניים

מאת יואב נקש ינואר 18, 2018

כבר ראינו הרבה שימושים ברחפנים: דייג דג דגים, ילד שעושה קייטסרף, סנטה קלאוס מרחף באוויר וכעת גם משהו קצת יותר רציני שקשור להצלת חיים. בלנוקס הד שבניו סאות' וויילס נקלעו שני נערים לסחף זרמים שאיים על שלומם. מצילי הים שנעזרים ברחפנים לאיתור כרישים הסבו אותם גם להצלת אנשים וכשהבחינו במצוקתם של השניים הם זרקו לעזרתם מצוף מתנפח מהשמים.

זו הייתה הפעם הראשונה אי פעם שנעשה שימוש אקטיבי ברחפנים להצלת בני אדם. לפני מספר שנים, נעשה ניסיון דומה בחופי צ'ילה וכבר אז סומן הרחפן ככלי עזר יעיל לשימושם של מצילי החיים בעתיד.

"במקרה טביעה רגיל היה לוקח למצילים זמן רב להגיע אל האנשים ולהצילם, 5-6 דקות", מסביר מציל ים לרשת חדשות אוסטרלית. "עם הרחפן יכולנו לתת מענה מידי וראשוני למצוקתם בתוך 70 שניות מאיתורם. דבר שנתן מרחב זמן עד להגעת כוחות החילוץ".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים