ווידאו
ווידאוטבע וחי ← צף לביקור: קרחון ענק בניופאונדלנד הפך לאטרקציה תיירותית

צף לביקור: קרחון ענק בניופאונדלנד הפך לאטרקציה תיירותית

מאת יואב נקש אפריל 25, 2017

הנה מחזה מרהיב שלא תראו בחופי ישראל או בים התיכון Ever. קרחון ענק התנתק ממדף הקוטב הצפוני וקצף לבקר בחופי האי ניופאונדלנד שבמזרח קנדה. הקרחון בגובה 45-75 מטרים וברוחב 120-200 מטרים הפך לאטרקציה תיירותית של ממש שמשך אליו הרבה מאוד חובבי צילום מהאוויר, הים ומהיבשה.

אזור זה של ניופאונלנד ידוע גם בשם "סמטת הקרחונים" שכן בתקופה זו שבה מי האוקיאנוס הצפון אטלנטי מתחממים, חולפים שם כ-212 קרחונים בממוצע - אם כי לא בסדר גודל עצום כמו זה שהגיע לבקר בקרבה לעיירה פרילנד (Ferryland). על אף המחזה המרשים והיפה, הקרחון הזה משמש עדות נוספת לבעיה אקלימית שצוברת תאוצה בעשורים האחרונים - המסת הקרחונים הוא תהליך טבעי אך חלק גדול ממנו הוא תוצאה של התחממות גלובלית.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים