ווידאו
ווידאוטבע וחי ← החברים של האדם הם חברים בעצמם: ליאה הכלבה הצילה את באדי הדולפין

החברים של האדם הם חברים בעצמם: ליאה הכלבה הצילה את באדי הדולפין

מאת חופית לוגסי יולי 28, 2015

לבעלי חיים ככלל יש חושים מאוד מפותחים. הם מדברים בשפה אחרת משלנו, הם מסוגלים להבין אחד את השני ואפילו את שפתם של מינים אחרים (לפחות את כוונותיהם הבסיסיות). אבל לחברו הטוב של האדם יש שפה מיוחדת גם עם האדם, שפה שבעזרתה הוא יכול למלא תפקיד מאוד חשוב בגישור ובהפניית תשומת ליבו למשהו שנסתר מעיניו. לכלבים יש יכולת טבעית להבדיל בין חיה שמאיימת עליהם לבין גור דולפינים קטן שנמצא במצוקה ובמקרה הבא אנו זוכים לצפות בדוגמא מרגשת שכזאת.

המקרה הבא ארע בתחילת חודש יולי 2015 בחוף קריסיט (Criccieth Beach) שבווילס אנגליה. ליאה (Leia) הכלבה שוטטה על החוף, כמו שכלבים נוהגים לעשות, והבעלים שלה לקח קצת הפוגה מהדייג וצילם את הנוף. לפתע הכלבה החלה לנבוח לכיוונו ממרחק והוא אמר לעצמו "היא בטוח מצאה משהו". כשהוא התקרב אליה בכדי להבין את פשר הנביחות לעברו, הוא גילה שמדובר בגור דולפינים צעיר שהיה כלוא בשעת שפל על החוף.

"אם זה לא היה בזכות ליאה שנבחה לכיווני אני לבטח לא הייתי מבחין בו", הוא אומר. "הקטנצ'יק הזה היה בר מזל מכייון שמלבדנו לא היה שם אף אחד." לאחר שהוביל את הדולפין חזרה אל המים העמוקים הוא התקשר למשמר החופים בכדי ליידע אותם לגבי המקרה. אבל בסופו של דבר, אם זה לא היה בזכות ליאה, גור הדולפינים לא היה שב לים וכמה אנו שמחים שהחברים הטובים של האדם הם חברים טובים בעצמם :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
חופית לוגסי

כתבת טור ודיעה. פעילה סביבתית, גולשת סאפ וכותבת כבר שנים באהבה גדולה, יש לי טורים קבועים בכל סוגי המדיה אבל הכי אוהבת בעולם לכתוב על השילוש הקדוש: ים, מוזיקה וקלי סלייטר :) מוטו לחיים: הכי בוב מארלי שישי: ONE LOVE!

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים