ווידאו
ווידאותרבות ← פרסומת למריחואנה? מריחים שמדובר בטלוויזיה קנדית

פרסומת למריחואנה? מריחים שמדובר בטלוויזיה קנדית

מאת יואב נקש אפריל 15, 2016

"עכשיו יש את הזמן לשכב פרקדן, חצי עולם לוקח סם". שורה זו בשירו של שלמה ארצי "תחת שמי ים תיכון" משנת 1988 מעידה גם על המצב כיום. אם בעבר עישון מריחואנה היה מותר רק באמסטרדם אלא שכיום כל אדם בעל בעיה רפואית יכול להשיג לו מרשם למגולגלת. במדינות אחרות כמו אלו שבצפון אמריקה, אחזקת מריחואנה ועישון מותרת על פי חוק גם למי שאינו סובל ממחלה כרונית. בקנדה כל כך בהיי מזה שהם אפילו דאגו לעשות על זה פרסומת בטלוויזיה.

הליגליזציה של מריחואנה פושט לאיטו ברחבי צפון אמריקה והופך לעסק לגיטימי לכל דבר שמפרנס בתי אב. מגדלי הקנאביס בקנדה שרצו לקדם את עסקיהם שמגלגל לדבריהם מחזור של כ-7 מיליארד דולר בשנה, בחרו להעלות פרסומת טלוויזיונית שמפארת את אורח החיים ומעודד צריכה. זו אינה פרסומת המריחואנה הראשונה על גבי המסך הקטן. בשנת 2014 הופיעה בארה"ב הפרסומת "האם תקנו את הסושי שלכם ברחוב?" כשהמטרה ברורה: להפוך את הסחר לחוקי. אז מה אתם אומרים? בקרוב תחת שמי ים תיכון?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים