ווידאו
ווידאואקסטרים+ ← טיפוס שכזה: חופשי בלי בגדים - מטפס ערום על צלע של הר

טיפוס שכזה: חופשי בלי בגדים - מטפס ערום על צלע של הר

מאת יואב נקש אוגוסט 19, 2015

אפשר להבין שכאשר שרוצים לטפס חופשי על מקומות גבוהים עדיף להיות כמה שיותר קלילים. בשביל זה יש נעלי גרב, חולצות קלילות ומכנסים צמודות. כמו כן כשמטפסים חופשי צריך גם לחשוב על מקדמים בטיחותיים כגון קסדה לראש וחבל עיגון לבטחון... אבל כנראה שלמטפס החופשי הבא יש תיאוריה משל עצמו למה שדורש בשביל להיות הכי טבעי בטבע ולטפס חופשי חופשי.

בתחילת הסרטון מופיעה שקופית פרסומית שבה מופיע הכיתוב "All the climbing gear you need" (כל ציוד הטיפוס שלו אתם זקוקים) אבל נראה שדוויד פוסטה (David Fuste) כבר מסודר... את הציוד שלו הוא כבר קיבל כשנולד. הבחור מספרד בחר לטפס על מצוק כשהוא עירום כמו ביום היוולדו, בלי אביזרים ובלי עזרים.

עקבו אחרינו בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

"תמיד שמתי את עצמי במקומם של החיות", מסביר פוסטה הספרדי. "שלא כמו בני האדם, טיפוס זה לא תחביב עבורם אלא דרך חיים. תמיד דמיינתי את עצמי כחיה שמטפסת על מצוק במטרה למצוא אוכל או להקים קן. רציתי להתקרב להתנהגות החייתית, להרגיש כמו חיה בזמן שאני עושה פעילות אנושית כמו טיפוס חופשי"

חופשי זה לגמרי ערום... דוויד פוסטה מרגיש כמו חיה

אי אפשר שלא להתרשם מהאומץ ומיכולותיו של פוסטה לטפס עירום על מצוק (זה ברור לכל שלבחור יש ביצים), אבל מעניין באמת איך זה מרגיש (כאילו ממש מסקרנות)? זה לא כואב כשנתפס הציוד בין נקיקי הסלעים? הצפייה במסרטון מחזקת אצלי את הדעה שאני מעדיף להתנהל עם בגדים לגופי... כנראה שאני עדיין לא חיה כמו פוסטה מטפס ההרים הנודיסט.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים