ווידאו

פילוספיה ומולאגמור: אלאן ווטס על אשליית הפחד

מאת יואב נקש יוני 07, 2015

גלישה על הגל הענק של אירלנד ביום חורפי, סוער, חשוך וקר, יכול להיות דבר מפחיד ביותר אבל כשזה משולב עם קריאה מכתביו של הפילוסוף הבריטי אלאן ווטס (Alan Watts), תחושת הפחד הופכת לנעימה. לראות את הגולשים רוכבים על הגל האימתני והמפחיד של מולאגמור (Mullaghmore) ב-Voice Over רגוע עם קול עמוק כמו של ווטס, המקריא את אחד מתובנות הזן הידועים שלו על תחושת הפחד והדרך האמיצה להתמודדד איתה, זו בהחלט חוויה שנוסכת סוג של ביטחון. "...בכל פעם שאתם פוגשים ברוח רפאים אל תברחו ממנה. תעברו דרכה והיא תעלם".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים