ווידאו
ווידאוטבע וחי ← המלצה לסרט דוקו מרגש: 'התמנון המורה שלי' הוא שיעור לחיים על אהבה

המלצה לסרט דוקו מרגש: 'התמנון המורה שלי' הוא שיעור לחיים על אהבה

מאת יואב נקש ספטמבר 13, 2020

לפני מספר ימים צפיתי בסרט "My Octopus Teacher" בנטפליקס וחווית הצפיה ריגשה אותי עד דמעות. סרט הטבע הדוקומנטרי מכיל את כל היסודות שבונים סרט עלילתי ועוצמתי. סרט שבו הטבע הוא השחקן הראשי והחיבור הרגשי אליו ומעורר ההשראה משתקף דרך נקודת מבטו של יצור קטן ומיוחד. התמנון והסרט ככלל מהפנט, אינטילגנטי ומרתק. תיעוד אותנטי שמצליח לנתק אותנו מהעולם הגשמי ולצלול עמוק פנימה אל נבכי חיים נסתרים ומופלאים. סרט אהבה. נקודה.

הסיפור מגולל את תשוקתו של אדם, צלם וידיאו, בשם קרייג פוסטר שבשלב כלשהו בחייו הוא מחפש משמעות ופתרונות לקשיים בחייו. פוסטר שגר בקצה הדרומי ביותר של דרום אפריקה (Cape Storms), מצא חלקת ים שבו יער אצות. כשברשותו רק שנורקל וללא חליפה, הוא צלל ביער התת ימי וגילה עולם שבו שוכנת מי שבעתיד להיות אהבתו הגדולה, נקבת תמנון. פוסטר החליט לבקרה מידי יום, וכך במשך קרוב לשנה הוא צעד אל תוך הים, צלל בחברתה וצילם את חייה - את חייו.

בכדי לא ליצור ספוילרים או לגלות מעבר לכך, אמליץ בחום רב לפנות שעה וחצי לצפיה בסרט ולהתרגש עמוקות. מערכת היחסים והקשר בין בן אנוש ליצור פראי שחי בטבע מוצג בצורה כה מופלאה. הסקרנות האנושית והרגש אינה נחלתם של בני האנוש בלבד. סרט זה מפרש את האמת הפשוטה של גלגל החיים ומעצים את הדמיון בין אלו החיים ביבשה ולאלו שבים. 

"My Octopus Teacher" משודר בנטפליקס

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים