הצינור שאינו נגמר בנמיביה

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

די, זה לא אמיתי... תעירו אותי מהחלום, זה פשוט לא יכול להיות! עד כמה שאנסה לצבוט את עצמי עדיין יהיה לי קשה לקבל את העובדה שישנה שבירה כזו מושלמת של גל. ואולי יותר מכך, הקושי הגדול הוא להפנים את העובדה שהגל הזה נמצא בנמיביה הענייה והרחוקה אי שם בדרום-דרום אפריקה - כי אני ממש, אבל ממש, לא הייתי מתנגד לבלות שם יום אחד "במשרד".

 
Namibia: The perfect most longest left barrel in the world.  הצינור שאינו נגמר בנמיביה

סקלטון ביי (Skeleton Bay) בנמיביה היא מכונת ביץ' ברייק משומנת שעל פס הייצור שלה נשבר גל שמאלי עם צינור שאינו נגמר...! זהו במפורש גל מושלם! הגולש הדרום אפריקאי, דייל סטפלס (Dale Staples) ביקר במדינה השכנה לו וצילם את החוויה שבגלישה על הגל הפרפקט ביותר בעולם..
art3


בסרטון מספר דייל על מסעו לנמיביה. על הרגע שבו הבחין בסוול שנע לכיוון חופיה, על הנסיעה הקשה במרחביה  והסבר בסיסי על השבירה של הגלים. " בזמן שחותרים פנימה אפשר לתפוס רק גל אחד או שנים מכיוון שזרם הסחף הוא מאוד חזק. על כן צריך לחכות לסט וברגע שמבחינים בו מתקרב חותרים  פנימה וגולשים על הגל כל הדרך עד לחוף למרחק של כקילומטר וחצי. אח"כ יוצאים מן המים וחוזרים ברגל לפוינט... וכך עושים שוב ושוב."  עוד מסביר דייל שכשתפוסים את הגל יש איזה קטע של דרופ תלול שמצריך אתכם לתפוס את הרייל ומשם הדרך בתוך הצינור סלולה לפניכם כבר ביתר קלות.

הצילום נעשה עם מצלמת גו-פרו Hero3+ שאותה הרכיב גם על רחפן. והתוצאה: מהפנטת! (תרתי משמע). השבירה האינסופית של הצינור, התנועה החלקה של הגל והזרימה הנקייה של הגלשן על הים פשוט נוגעת בכל הנקודות הרגישות שקיימות בגופו ובנפשו של הגולש הממוצע:) צפיה מהנה!

עוד באותו הנושא:
art4

בנג'י גולש בתוך הצינור הארוך של הגל המושלם בנמיביה

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים