ווידאו

בלי זרמים ובלי גלים... יש גם הידרופויל חשמלי!

מאת יואב נקש אפריל 08, 2017

ההידרופויל הוא תחום חדש בענף הגלישה שעדיין לא התחלנו לעכל אותו או לגבש עמדה מוצקה לגביו. ובעוד אנו מנסים להבין מה יחסנו לגביו, כבר הפיתוח מקבל זינוק בריחוף עם קונספט חשמלי. כבר אין צורך בגלים, בזרמים תת-ימיים או בדאון ווינד, ה"סנפירית" (הידרופויל בעברית) יכולה לעבוד גם על כוח הסוללה... לרחף מעל ים עם מצערת ביד.

כותרת הווידיאו של חברת "Lift Foils" מכריזה כי ה-"efoil" הוא ההידרופויל החשמלי הראשון בעולם. אך לא בדיוק כך הדבר. בחודש אוגוסט בשנה שעברה התפרסמה כתבת ווידיאו במגזין קייטסרפינג שכותרתה הייתה "לידתו של ספורט חדש!". וכפי שניתן לראות בקליפ הבא, ה-"Jetfoiler" שפורסם שם נראה קצת יותר מגושם אך הוא למעשה היה הראשון מסוגו.

אבל תכל'ס מה זה כבר ממש משנה? אופנים, הובר בורד, גלשנים וכעת גם הידרופוילים... הפיתוח של הכלים החשמליים מתקדם בריחוף קליל בכוח המוח ובלי להפעיל הרבה שרירים. ה-efiols שמופיע בסרטון הראשון יצא לשווקים בזמן הקרוב ואם לומר את האמת זה אולי נראה קצת משמעמם אבל בהחלט יכול להעביר את הזמן בים שטוח או בטיול נחמד מעל המים לאורך קו החוף המקומי. אז יכול להיות שלא כולנו היינו קופצים על המציאה ורוכשים אחד, אבל בספק אם מישהו מאיתנו היה מסרב לסיבוב.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים