ווידאו
ווידאוגלישה ← אין כמו הטבע: תכירו את הגל הצינורי על נהר הזמבזי

אין כמו הטבע: תכירו את הגל הצינורי על נהר הזמבזי

מאת יואב נקש מרץ 31, 2019

נהר הזמבזי בדרום-מזרח אפריקה הוא הנהר הרביעי באורכו ביבשת השחורה. אורכו 2,574 ק"מ ומוצאו בזמביה ושפכו באוקיינוס ההודי. אבל הרבה לפני שהנהר מגיע אל הים, הים כבר נמצא בו. הגל הסטטי שב"ערוץ 11" הוא הגל העומד הכי מושלם שקיים. במקטע הזה של הנהר ישנו זרם עקבי שמדמה פינה צינורית עם קיר קצר לביצועים חזקים.

 

 

על הגל בנהר הזמבזי גלשו רק מספר מועט של גולשים אך על אף יופיו הטבעי הגל הוא יעד גלישה מסוכן ומאתגר, ולא רק בגלל המסע אליו. בנהר זה זרמים חזקים ומערבולות, סלעים וסחופת עצים ועל הגולשים להיות מיומנים וללבוש אפודי ציפה כל הזמן - מרגע הכניסה ועד יציאתם. אבל ברגע שהם עומדים על הגלשן מתחיל סשן שלא נגמר... זרם חזק ויציב מספק גל שלא היה מבייש את הים.

מספר מצומצם מאוד של משלחות גולשים ביקרו בספוט הזה על הנהר כשהאחרונה שבהם היא קבוצת גולשים מדרום אפריקה שהגיעה לשם בחסות מגזין ZigZag. "תצורת הגל הזו מתהווה רק שבוע אחד בשנה כאשר המים נמצאים בגובה האופטימלי", מסבירים חברי המשלחת. פוטג' נוסף שמתאר את הרגע החלוצי של גולשי הגלים בנהר הזמבזי בסרטון הבא של צלם הוידיאו סקוט לינדגרן משנת 2006 (החל מהדקה 6:50).

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים