ווידאו
ווידאוטבע וחי ← לראות ולבכות! פלסטיק זה הטרור הסביבתי של האנושות

לראות ולבכות! פלסטיק זה הטרור הסביבתי של האנושות

מאת יואב נקש מרץ 28, 2019

תקראו לזה מגיפה אבל פסולת פלסטיק היא טרור לכל דבר! הנה כמה עובדות: בכל שנה נשטפת לים כמות של כ-13 מיליון טון פסולת פלסטיק. בכל דקה נזרקת לים משאית מלאה באשפה. בשנת 2050 יהיו יותר פלסטיק מדגים. מ-6 ק"ג של מוצר פלסטיק נוצרים 700,000 חתיכות זעירות של מיקרופלסטיק שמוצאות את דרכן לבטן ציפורים, דגים ושאר בעלי חיים. זה יקח מאות שנים עד שהם יעלמו ויתמוססו לחלוטין. טרור!

הנזק למרקם הביולוגי הוא אדיר! פסולת הפלסטיק נעה במרחבי האוקינוסים, נאגרת בטבעות אשפה בגודל מדינה ומוצאות את דרכן לבטנם של בעלי חיים. הפסולת הזו נשטפת אל החופים ושוקעת למצולות. היא אינה מתכלה והיא לאט לאט חונקת את העולם. מתהליך הייצור ועד לסיום תפקידו (החד פעמי), כל מוצר פלסטיק שאי פעם יוצר נמצא עדיין בצורה כזו או אחרת היכן שהוא בעולם.

בסרטון שבראש העמוד תתמודדו עם מציאות שנסתרת מעיני רבים. זו השקית שלכם מהשוק, הבקבוק מהריצה, הקשית מהמסעדה, הצלחת מהפיקניק - הפלסטיק שלכם הוא שהורג את הציפורים. גם אם אינכם עם קיבה חזקה תצפו במציאות הנוראה שנמצאת בקיבתם של פגרי ציפורים. פסולת פלסטיק שחונקת, מרעיבה וקוטלת כל יצור תמים ועושה ג'נוסייד לבעלי החיים. פלסטיק זה טרור וכדאי שנפנים זאת! אז אל תהיו אדישים, תפעלו היום. תמצאו חלופות, תעשו שימוש חוזר, תסרבו למוצרי פלסטיק. תצילו חיים!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים