ווידאו
ווידאוטבע וחי ← גלים, אבל לא לגולשים: מחזה מרהיב של גלי גאות באוסטרליה

גלים, אבל לא לגולשים: מחזה מרהיב של גלי גאות באוסטרליה

מאת יואב נקש אפריל 11, 2017

גלי גאות בנהרות הם תמיד מחזה יפה ומעניין לראות. תופעת הטבע שמתרחשת במקומות שונים בעולם כגון בריטניה, סין, ברזיל, אלסקה ועוד מושכת אליה בעיקר גולשים שרוצים לגלוש למרחקים עצומים על גלים "אינסופיים". בגלי הגאות שבאזור קימברלי בצפון המערב הרחוק של אוסטרליה, התופעה הזו לא פחות מרהיבה אך אינה מומלצת כלל וכלל לגלישה. גלי הגאות הללו כבר טרפו סירות קטנות במערבולות האימתניות (דוגמא לאחת שכזו מופיעה בסוף הסרטון).

הסרטון המרהיב התפרסם בעמוד הפייסבוק של "Fishing Australia TV" כשליצדו פרטים אודות תופעת הטבע האדירה: "גלי גאות במהירות 35 קמ"ש, גלים שמתמרים לגובה 40 פיט (12 מטרים), מערבולות ברוחב של 800 מטרים שעומקם מגיע ל-100 פיט (33 מטרים)". זוהי עוד הוכחה לכך שבאוסטרליה הטבע תמיד יותר קטלני וחזק.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים