גל צונאמי ממפולת בוץ? זה לא גליש!

מאת יואב נקש יוני 13, 2015

צונאמי זה דבר שאולי נחמד לצפות בו... אבל מרחוק ומגבוה מאוד כי שזה מגיע, הוא שוטף כל מה שנמצא בדרכו. מים הם מקור החיים והגלים עליהם אנו גולשים, אך כשהתרכובת הנוזלית מזדעזעת כתוצאה מרעידת אדמה, התפרצות געשית או תזוזה של הלוחות הטקטונים, המים הופכים את החיים לגיהנום רטוב.

בכדי להבין את הצונאמי ולמצוא פירושים מדעיים לתופעת טבע הרסנית, עורכים ניסויים שמדמים את אפקט הצונאמי. בקליפ הבא מפוצצים קרקע בוצית שגולשת בעוצמה אל מקור מים. גם בדגם מוקטן התוצאה נראית הרסנית ואלימה... עכשיו תחשבו איך זה היה נראה אם אותו הדבר זה היה בקנה מידה גדול.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים