ווידאו
ווידאואקסטרים+ ← צליל בצלילה: אושן רמזי מתריעה על סכנה מכריש על ידי חיקוי קול דולפין

צליל בצלילה: אושן רמזי מתריעה על סכנה מכריש על ידי חיקוי קול דולפין

מאת יואב נקש פבואר 10, 2021

קול נע בתוך המים במהירות גבוהה של פי 4.5 מקול שנע ביבשה והנתון הזה עבור אושן רמזי הוא מציל חיים בעת צלילה. יחד עם עם עמיתה, חואן אוליפנט, הם סיגלו לעצמם מנעד צלילים שמתריעים האחד לשניה על סכנה קרובה. במקרה שלהם מדובר על כריש שנע באגרסיביות לעברם ואינו נמצא בטווח ראייתו של אחד מהם.

אושן רמזי מחקה את ציוץ הדולפין שמתאפיין בתדר גבוה שאותו היא מפיקה בדחיסת אויר מהגרון אל מערות הסינוסים. החיקוי שלה הוא כלכך אותנטי וסביר להניח שנרכש בזכות ותק שנותיה בצלילה בחברת היונק. חואן לעומת זאת סיגל לעצמו חיקוי של כלב ים על ידי "פמפום" של אוויר באזור הגרון וחלל החזה עליון.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים