שעה של גלישה בשתי דקות

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

שעה של גלישה בשתי דקות – עולם מושלם בקליפ עם עריכה אומנותית. אמן הוידיאו קוקנבייקר (Cy Kuckenbaker) ערך קליפ שבו הוא שילב באופן רציף את כל הגלים המושלמים שצילם במשך שעה –  הקליפ שדרש זמן לא מבוטל של עריכה מעצים בתיעודו את קצב פעימות הגלים ותנועתם של הגולשים על הים.

תארו לעצמכם שבחוף הביתי שלכם נשברים גלים מושלמים האחד אחרי השני באופן רציף וללא הפסקה - שבירות גלים ארוכות של "A פריים" כשעל כל אחד מהם מישהו גולש ומפציץ בביצועים. Cy, אמן הוידיאו מסאן דייגו, צילם במשך 60 דקות עגולות את תנועת הים וקצב הגלים שבונים את המרקם האיכותי שעליו גולשים. "הוידיאו הזה הוא ניסיון משעשע שלי לחשוף כמה דברים יכולים להתרחש בזמן של שעה בחוף רגיל עם גולשים חובבים שאינם מקצוענים", מסביר קוקנבייקר. "בקליפ הזה אין מניפולציות של גרפיקה ממחושבת ואפקטים דיגיטליים. זהו סרטון עם גולשים אמיתיים על גלים אמיתיים כשהאלמנט היחיד שנעשה פה הוא שהזמן שמפריד ביניהם נגרע בעריכה. בוידיאו קליפ הזה לא הכללתי את כל הגלים שנשברו במהלך שעת הצילום אלא בחרתי את הגלים הטובים ביותר שעליהם רכבו הגולשים והשתדלתי לשמור על הסדר הכרונולוגי שלהם".

art2
כאמור, אמן הוידיאו קוקנבייקר לקח את כל חומר הגלם של הגלישה אותו צילם במשך שעה וחתך ממנו את קטעי הגלישה הטובים ביותר. תהליך עריכה של וידיאו כזה דורש הרבה מאוד זמן והשקעה לא מבוטלת. בקליפ מופיעים קטעים שבהם נשברים סדרת גלים של 2-5 במספר האחד מעל השני באותו הזמן. בכדי להביא לתמונת רצף חלקה שתראה מציאותית, קוקנבייקר היה צריך לחתוך את הגלים ולמקם אותם בדיוק רב בהתאם לפריימים ולתנועת הגל / הקצף הנשבר. "עריכה של מים זהו דבר מסובך. בסיס טכניקת העריכה שלי היה שהקטעים ירוצו האחד אחרי השני כשהגבול של קצף הגלים יתחום אותם ויובילו את השבירות הבאות אחריהם." הוא מסביר.


ההתאמה הזו של פריים-אחר-פריים (frame by frame) עם תבנית הגלים השונה היא מסובכת וארוכה בזמן. עריכה זו נעשתה בשילוב טכניקת ה"מסיכה" (masking) עם תוכנת העריכה של "אפטר אפקטס" (After effects). בעריכה זו האמן עושה שימוש אנימטורי ב"קי פריים" (key frame) כשהוא עובר כמעט על כל פריים (קטע וידיאו קפוא = Frame) וממקם את הנקודות שמרכיבות את פס התיחום הויזואלי שבין שני קטעי הוידיאו.

בקליפ הזה שנקרא בשם "קפיצות בזמן הגלישה" (Time Collapsed Surfing) מציג אומן הוידיאו קוקנבייקר עולם מושלם כשהסוול נראה עקבי ונצחי - עולם של חלומות על גלים מושלמים שלא מפסיקים להישבר על החוף הביתי. בקטעים מסוימים הקליפ מציג מציאות מדומה של עולם מקביל ובו אותו הגולש מופיע על שנים או שלושה גלים בו זמנית :)

 

 

 

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים