ווידאו
ווידאוטבע וחי ← צפו בפגיעה: צופים סקרנים נשטפים על ידי גל גאות בסין

צפו בפגיעה: צופים סקרנים נשטפים על ידי גל גאות בסין

מאת יואב נקש דצמבר 09, 2015

תופעת הטבע של גלי הגאות מתרחשת במקומות רבים בעולם אבל נהר הקיאנטנג שחוצה את מטרפולין העיר האנגזו (מחוז Zhejiang) שבסין ידוע לשמצה בעצמתו הרבה ובגלים הגבוהים שמתרוממים בכיוון הנגדי לזרימה. המקומיים שגרים על גדות הנהר מודעים לעצמתו ולסכנה הרבה שטמונה בתופעה, שכן הנהר גובה עשרות קורבנות מידי שנה שמאבדים את חייהם כתוצאה מטביעה. על אף זאת ישנם כאלו שמתעלמים מהאזהרות וכפי שניתן לראות בקליפ שלעיל, זהו הדבר הטפשי ביותר שהם יכולים לעשות.

אומרים שהסקרנות הרגה את החתול והאנשים הסקרנים שצפו בגל הגאות בנהר קיאנטנג (Qiantang River) כמעט חוו גורל דומה. קרוב ל-20 אנשים שצפו בגל הגאות קרב אל הגדה מצאו את עצמם זמן קצר אחר כך נשטפים באכזריות על פני האדמה. למזלם הרב כולם יצאו ללא פגע מהחוויה. נהר הקיאנטאנג נודע בשנים האחרונות כיעד גלישה מיוחד עבור גולשי הגלים ואף נערכות בו תחרויות של רד-בול. להבדיל מאותם צפים סקרנים, הגולשים מודעים לכוחם של הגלים ואת הגלישה הם עושים במרכז הנהר על גבי גלשן ולא עם גופם על פני האדמה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים