ווידאו

מפגש קטלן: לווייתן אורקה פוגש בגולש בניו זילנד

מאת יואב נקש מרץ 29, 2014

כשנמצאים במי הים של ניו-זילנד אפשר לפגוש בהרבה חיות: אריות ים, כלבי ים, פינגווינים ודולפינים אך לוויתני אורקה ששוחים בסמיכות כה קרובה לחוף הוא מחזה נדיר - מפגש שהדליק נורה אדומה הנוגעת לשלום כולם (לגולש וללוויתן). הגולש שהיה חמוש במצלמת גו פרו גלש באזור Te Arai שממוקם בצידו המזרחי של האי הצפוני כשלפתע הבחין בסנפירי הגב הארוכים של הלוויתנים. הגולש ששמר על קור רוחו נהנה מנוכחותם של הלוויתנים וצילם אותם כשהם עוברים במרחק נגיעה ממנו אך הרגיש כי הם נמצאים במצוקה.

הקטלן ידוע כלוויתן שתגובותיו אינן צפויות ובשל כך הגולש שצילם את המפגש קצת וחשש מקרבתם. אך הייתה זו קרבתם היתרה לחוף שהדאיגה את הצלם יותר מכל מכיוון שהוא חש שהם נמצאים במצוקה וייתכן שהם איבדו דרכם. חששותיו של הגולש התבררו כנכונות. מספר שעות לאחר המפגש, קבוצת הדולפינים הטילה את עצמה על חוף המרוחק כ-3 ק"מ מהמקום בו צולמו. תושייתם של הרינג'רים, מצילים, תושבים, מתנדבים וגולשים שהגיעו למקום הצילה את חייהם ולאחר 6 שעות ארוכות הם החזירו את קבוצת הלוויתנים הצעירה אל מי הים ועקבו אחריהם בכדי לוודא שהם מוצאים את דרכם בים הפתוח. הקליפ נחסם לצפייה אך ניתן לראותו בקישור הבא.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים