ווידאו
ווידאוגלישה ← לא לוקחים סיכונים: הגולשים ששמים קסדה מעל ריפים

לא לוקחים סיכונים: הגולשים ששמים קסדה מעל ריפים

מאת יואב נקש אוגוסט 30, 2019

בתחרות האחרונה בטהיטי היה ניתן להבחין שמספר גולשים בחרו למגן עצמם בקסדה. אוון רייט שכבר ספג פציעה חמורה מאוד בראשו ב-2015 בעת שגלש בפייפליין עשה בחכמה כשהחליט לא לקחת סיכונים מיותרים. כמוהו עשה גם סבסטיאן זיץ שספג ווייפאאוט אלים שגרר אותו רחוק על הריף הרדוד והקסדה השחורה שחבש ייתכן ומנעה פציעה. וגם הווילדקארד קאולי וואסט חבש קסדה לראשו.

אוון רייט (מימין) וקאולי וואסט גולשים עם קסדה בטהיטי. דבר ראשון לשמור על הקאבסה בעת נפילה.

לא היתה זו הפעם הראשונה שגולשים מקצוענים מגנים על ראשם וחובשים קסדה. אי הנוחות והסרבול שבאמצעי ההגנה מתגמד אל מול הצורך החיוני בבטיחות אישית ובמיוחד בגלים צינוריים הנשברים מעל ריף רדוד. הגולש האגדי ואלוף העולם פעמיים, טום קארול, חבש קסדה לראשו כמעט בכל ים גבוה ובשבירה מעל ריפים משוננים. התיעוד המוכר ביותר שלו עם קסדה ומופיע בראש העמוד צולם בתחרות בפייפליין ב-1991 שבה הוא גם ניצח - אולי בזכות הקסדה שהעניקה לו קצת יותר בטחון.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים