ווידאו
ווידאוטבע וחי ← לוויתן נתב מת בתאילנד; בנתיחת קיבתו נמצאו 80 שקיות ניילון!

לוויתן נתב מת בתאילנד; בנתיחת קיבתו נמצאו 80 שקיות ניילון!

מאת יואב נקש יוני 04, 2018

לוויתן זכר מסוג נתב (Pilot Whale) מת לאחר מספר ימים של ניסיונות להצלתו בדרום תאילנד. קבוצת הוטרינרים ניסתה לרפאו אך כעבור ארבעה ימים הוא מת ובנתיחת קיבתו נמצאו 17 ק"ג של פסולת פלסטיק שכללה יותר מ -80 שקיות ניילון!

מחלציו הציפו אותו, הגנו עליו מהשמש ונאבקו על חייו אך גם לאחר שהקיא חמש שקיות ניילון, הוא מת. לדברי אחד מהביולוגים הימיים שטיפלו בו, הלוויתן ככל הנראה חשב שהשקיות אכילות שכן חלקן דומות במקצת לדיונון אשר מהווה מקור תזונה עיקרי של הלווייתן. אכילת השקיות חסמה את מערכת העיכול והלוויתן מת מרעב.

מידי יום, נזרקת בתאילנד כ-500 טון של אשפה לתוך האוקיינוס, מה שהופך את המדינה לאחת מהמזהמות העיקריות על פני כדור הארץ, יחד עם סין, אינדונזיה, הפיליפינים ווייטנאם. וזו התוצאה .... עצובה :(

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים