ווידאו
ווידאוגלישה ← המאור שבחייו: סיפורו המופלא של הילד העיוור שרצה לגלוש בפייפ

המאור שבחייו: סיפורו המופלא של הילד העיוור שרצה לגלוש בפייפ

מאת דודי לוי דצמבר 12, 2016

דרק רבלו (Derek Rabelo) נולד בברזיל והוא קרוי על שמו של הגולש האהוב על אביו, דרק הו. אמו נכנסה להריון עוד לפני שהייתה נשואה לאביו ולאחר שחשבו כבר לבצע הפלה היא התחרטה והחליטה לשמור על תינוקה. דרק נולד עם לקות ראייה חמורה - עיוור בשתי עיניו. לאחר מספר ניתוחים ההורים התבשרו שראייתו של דרק לא תושב אליו גם לא עם מיטב הטכונולוגיה שקיימת היום. וכך, כילד עיוור הדורש השגחה מלאה, דרק נותר צמוד לאביו ובילה כמעט את מרבית זמנו יחד איתו בחנות הגלישה שבבעלות המשפחה.

בניסיון להעסיקו עד כמה שניתן, אביו של דרק ניסה ללמד אותו לגלוש על גלשן. זו כמובן לא הייתה משימה פשוטה אבל מיד לאחר הגל הראשון דרק לא יכול היה להפסיק. זמן רב עוד לפני שאביו לימד אותו לגלוש הוא אהב את רחש הים ודרק התמכר לגלים. מרגע זה הגלישה הפכה להיות חלק משמעותי בחייו של דרק ואפילו הוא עדיין לא ידע עד כמה.

אביו החליט לצוות אותו לבחור מקומי, גולש ומדריך גלישה בשם מרו. לא חלף זמן רב ודרק כבר דאג לציין בפני מרו שהחלום שלו הוא לתפוס צינור בפייפ ליין. וביקש ממנו להכין אותו כך שבעוד שנה הם יוכלו לנסוע יחדיו לחוף הצפוני בהוואי כדי להתמודד עם האתגר שהציב לפניו.

סרט זה הוא סיפור מרתק ושובה לב על ילד ששובר את התפיסה לגבי היכולת שקיימת באדם עם מגבלת ראייה ומאותגר פיזית. במסעו, דרק פוגש בעשרות גולשים מהצמרת העולמית מקלי סלייטר ועד לירד האמילטון. כולם מנסים להכנס לעולמו בסשנים של גלישה עם כיסויי עיניים, או בניסיון להבין איך דרק יודע לאהוב כל כך את מה שהוא אף פעם לא ראה. "איך הוא יודע שהוא בכלל אוהב צינורות אם הוא אף פעם לא ראה צינורות? אני יודע שאני אוהב אותם בגלל איך שהם נראים", שואל קלי סלייטר.

האם דרק הצליח לתפוס צינור בפייפ? את סוף הסיפור אתם כבר תראו לבד. הדבר הבטוח הוא שהוא תפס את תשומת ליבנו המלאה והעניק לנו ים של השראה. הסרט "Beyond Sight" יהיה זמין לצפייה רק בתקופת ההמתנה של התחרות בפייפ. כלומר עד ה- 21/12 - צפייה מהנה!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
דודי לוי

בן 31 עם אהבה ענקית לים ולגלישת הגלים. הים והגלישה זה המטען האנרגטי שלי ואני מאמין שלהיות מחובר רגשית למשהו שיש לך תשוקה ואהבה כלכך גדולה אליו, זה משהו מיוחד.

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים