ווידאו
ווידאוגלישה ← זינוק לעמידת מוצא: 3 טכניקות לפופ-אפ מהיר ואפקטיבי

זינוק לעמידת מוצא: 3 טכניקות לפופ-אפ מהיר ואפקטיבי

מאת יואב נקש נובמבר 22, 2020

זהו רגע קריטי בגלישה - רגע שיקבע את המשך התנועה שלנו על הגל. זהו הרגע שבו אנו עוברים מפעולת החתירה בזרועות הידיים לעבודת הרגליים בתנועה רצופה ומהירה. בעגה המקצועית התנועה הזו מכונה "פופ-אפ" (זינוק לעמידה). ומבין שלל אפשרויות הזינוק, בסרטון הבא נלמד על 3 טכניקות יעילות ומהירות לעמידת  מוצא.

טכניקה אחת היא זינוק משכיבה (דקה 1:47 לערך). טכניקה זו מצריכה הרבה כוח בידיים ותנועה חדה ומהירה של הגו. דרך קצת יותר מעודנת והדרגתית היא לזנק משכיבה בעזרת הברכיים (דקה 2:27). טכניקה נוספת וקצת יותר איטית לעמידה נקראת בפיו של המאמן "כנפיים של עוף" (דקה 3:45) ובו הגולש שולף ומקפל את הברך לצידו בזמן שכיבה ונעזר בידיים להתרומם. הרגל המכופפת (האחורית) מניפה את הגוף בעוד שהרגל השניה מתמקמת בקדמת הגלשן. דרך מומלצת לכל זינוק לעמידה הוא להניע את האגן קדימה ובכך להקל ולזרז את רצף תנועת הגוף והרגליים (הדגמה בדקה 6:35).

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים