ווידאו
ווידאוגלישה ← פורורוקה: הגל היחיד בעולם שהגולש מוותר עליו כי הוא ארוך מידי

פורורוקה: הגל היחיד בעולם שהגולש מוותר עליו כי הוא ארוך מידי

מאת יואב נקש יולי 11, 2019

גל הגאות בנהר האמאזונס היא תופעת טבע מיוחדת המכונה "פורורוקה". זרם שעושה את דרכו בשאון גדול מן הים אל פנים הנהר וסוחף כל מה שנקרה בדרכו. עבור הגולשים הסיכון שבכך הוא אתגר לכל דבר והחוויה שבגלישה מסתכמת ברכיבה על גל שלא נגמר.

זרם הפורורוקה יכול לנוע במעלה הנהר למרחק של למעלה מאלף קילומטרים ולהתפצל לערוצי הנחלים. הגולש הברזילאי פירוקוטה סלאזאר גלש בעבר על גל יחיד למרחק של 12.5 קילומטרים בפרק זמן של 37 דקות. סרג'יניו לאוס שמופיע בוידיאו לעיל לא מנסה לשבור את השיא אבל מסביר על התופעה והחווייה האישית שלו לגלוש על גל אינסופי.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים