ווידאו
ווידאוטבע וחי ← זה לא סוס-ים, זהו דרקון ים אדמוני - וזו הפעם הראשונה שהוא תועד בטבע

זה לא סוס-ים, זהו דרקון ים אדמוני - וזו הפעם הראשונה שהוא תועד בטבע

מאת יואב נקש ינואר 21, 2017

מי אמר שדרקונים חיים רק בסיפורי מעשיות? בים הגדול יש הכל! גם בעשור השני של המאה ה-21 אנו זוכים לגלות דברים חדשים בטבע שלא ידענו על קיומם. אמנם במקרה הנוכחי מדובר ביצור זעיר שחי במעמקים אבל התגלית מסעירה ומרתקת אותנו ואת עולם המדע. מה שהיה עד כה בגדר שמועה, ספק השערה, קיבל גשפנקא שמאששת את העובדה - דרקון הים רובי (ruby seadragon) חי, שוחה וקיים.

הוא אולי נראה כמו סוס ים אבל למעשה מדובר בזן מיוחד של דרקון ים שעד לא מזמן קיומו היה בגדר השערה ועלום מעיני החוקרים הימיים. במהלך מחקר של דרקוני ים במוזיאון הימי במערב אוסטרליה, הבחינו שבכמה דגימות מזני הדרקונים לא הופיעו הנוצות או העלים אשר לרוב מזוהים איתם. עד כה חוקרים רבים האמינו שהדרקונים השילו את העלים מעליהם, אלא שבמהלך צלילה בארכיפלג איים במערב אוסטרליה ובעומק של 40 מטרים, הצליחו לאתר ולתעד במשך כחצי שעה את "דרקון הים Ruby" שוחה באזור המחייה הטבעי שלו.

זו הייתה הפעם הראשונה שהצליחו לתעד את דרקון הים הזה בטבע ועל הדרך ניתן לחהבחין במספר פרטים שמבדילים אותו מהדרקונים הרגילים. מאחר והוא אינו חי באזורי צמחיה עבותים הוא אינו "לובש" את עלי ההסוואה שלו. כמו כן יש לו זנב מעוגל וגוון עור אדמוני שמהווה את המקור לשמו "Ruby" (באנגלית - צבע ערמוני). בעומק הים שבו הוא חי צבעו משמש להסוואה - הצבע האדום אינו חודר לעומק רב דרך המים ובכך הופך דרקון-ים הזה לבלתי נראה בעיני טורפים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים