ווידאו
ווידאואמנות ← לקרוא מול הים: הספריה על החוף עם הנוף הכי יפה בעולם

לקרוא מול הים: הספריה על החוף עם הנוף הכי יפה בעולם

מאת יואב נקש אפריל 04, 2017

ספרים רבותי, ספרים. גם אם אתם לא חובבים מושבעים של קריאה אז הספריה הזו שנבנתה על חוף הים במחוז צ'ונהואנגדאו בסין היתה לבטח גורמת לכם לרצות ולצלול עמוק אל תוך הפרקים העמודים הדפים והמילים. ה-"Seashore Library" הוא מבנה מבודד על החוף. אין לו דרכי גישה סלולים ולא חניית רכבים ואת הדרך לספריה צריך לעשות בהליכה של כמאה מטרים על חולות רכים של ים.

כשהארכיטקט של הספריה הציבורית, דונג גונג, הגיע לראשונה לחוף הנ"ל הוא הוצף ברגש של בדידות. כשברקע כל שראה היה נוף של אופק כחול וחוף רחב ידיים, הוא החליט להקים בדיוק שם את המבנה שיסמל יותר מכל מקום מפלט ובטחון. "הספריה זה מקום שבו כל אחד יוכל להתחבר אל הטבע, להרגיע את הנפש, להעשיר את הידע, לעלעל בספרים ולקרוא להנאתו", הוא אומר. "שלא כמו ספריות ציבוריות במרכז העיר, מבנה זה מעוצב עם חלונות גדולים שמעניקים תאורה טבעית ומבאוזר בכיסאות, טריבונותו וספסלים שפונים לכיוון היום הכחול".

להלן עוד נקודת מבט לספרייה המיוחדת. לא חייב להבין סינית בשביל להבין שמדובר במקום שהיינו לוקחים אליו ספר טוב... ואולי גם גלשן.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים