ווידאו

Red Bull Decades - גלשנים של פעם מול גלשנים של היום

יולי 25, 2014

Red Bull Decades - תארו לעצמכם את הגולשים של שנות ה-60' וה-70' גולשים אז על הגלשנים של ימינו... - מכיוון שאופציה זו אינה אפשרית אז חברת רד-בול בחרה פרויקט נפלא שבו הגולשים המקצוענים של היום הם אלו שיגלשו על הגלשנים של מקצועני העבר. Red Bull Decades הוא לקט קליפים מיוחד שבו החברה לקחה כמה מהגולשים הטובים בעולם אל הגלים המושלמים בטהיטי והצמידה אליהם כמה מהגלשנים האיקונים של היסטוריית ענף הגלישה העולמית.

הגלשנים המקוריים, אותם שייפו שייפרים מיתולגיים ושעליהם גלשו הגולשים הטובים בתקופתם, הם יצירות אומנות שסללו את הדרך לעיצובי הגלשנים עליהם אנו גולשים כיום. מכיוון שגלשנים מקוריים אלו הם בחזקת היסטוריה שמוצגת במוזיאונים, גלריות ובבתיהם של אספנים, השייפרים של אותם גלשנים הסכימו לשתף פעולה עם חברת רד-בול ולשייף אותם מחדש. מהחומר, המידות, העיצוב ועד הצבע של הגלשן, השייפרים ניקו את האבק מגיליונות העיצוב והקימו את הגלשנים לתחייה. בלקט של שלושה קליפים מגניבים גוליאן ווילסון (Julian Wilson), קולוהה אנדינו (Kolohe Andino), ג'יימי אובראיין (Jamie O’Brien) ואיאן וולש (Ian Walsh) גולשים על העתקם מדויקים של גלשני עבר מפורסמים. – בחזרה לעתיד!
red bull surfing decades project פרויקט גלשני העבר של חברת רד-בול
 
פרק 1 – גולשים על הגלשן של גרג נול (Gregg Noll)
העתק מדוייק של גלשן ה"גאן" (Elephant Gun) של השייפר והגולש האגדי גרג נול האגדי משנת 1964 – אותו הוא בנה לגלישה על הגל האימתני של פייפ-ליין. במיוחד עבור פרויקט ה- Red Bull Decades שייף בנו של גרג, ג'ד נול (Jed Noll), שלושה העתקי גלשנים זהים (מידות הגלשן: 11.2, 5/8 22, 3/4 3). איך הגולשים המקצוענים מתפקדים על הגאן "העתיק" של ה-3.5 מטרים? אל תופתעו אם ג'וליאן ווילסון שוחט את הגלים... אחרי הכול, בצעירותו הוא היה אלוף הנוער האוסטרלי בלונגבורד.
 
פרק 2 – גולשים על הפייפ-ליין גאן של ג'רי לופז (Gerry Lopez)
בזמן שגלישת צינורות הייתה בראשית דרכה, גרי לופז היה הגולש שהתחיל את סיפור האגדה. הגלשן האדום עם הברק ובשמו Gerry Lopez Pipeline Gun, הוא אחד מהגלשנים המפורסמים ביותר אשר כיכב גם בסרט "יום רביעי הגדול". ג'רי לופז היה הראשון לגלוש צינורות בפייפ-ליין והוא גם היה זה ששייף את הגלשן הזה בעצמו - אז וגם היום עבור הפרויקט הנוכחי. (מידות הגלשן: 6.8-7.2, 5/8 22, 3/4 3). הגולשים של העתיד גלשו על הגלשן המיתולוגי של העבר ביראת כבוד ובזהירות מעל הריף המשונן בכדי שלא לפגוע ביצירת האומנות שמהווה פיסת היסטוריה יקרת ערך בענף הגלישה העולמי.
 
פרק 3 – גולשים על הטאון קאונטרי (Town & Country) של גלן פאנג (Glenn Pang)
הגלשן של גרג נול מלכותי, הגלשן של ג'רי לופז אגדי וגלשן ה-  Town & Countryהידוע בכינויו "The Saint" שאותו שייף גלן פאנג הוא הרדיקלי מביניהם! הגלשן נבנה במיוחד עבור מרטין פוטר (Martin Potter) ושימש אותו בזכייתו באליפות העולם בשנת 1989. (מידות הגלשן: 5.11, 1/4 19, 5/8 2). מבין כל הגלשנים, עם ה-T&C הגולשים הסתדרו ביתר קלות שכן הוא כבר יותר קרוב למידות הגלשנים שעליהם הם גולשים כיום.
 
פרק 4 – גולשים על אל מאריק (Al Merrick) של קלי סלייטר

שנות ה-90' חוזרים עם גלשן הצ'אנל איילנדס (Channel Islands) של קלי סלייטר אותו שייף אל מאריק. זה היה העשור של קלי סלייטר, הגולש מקוקו ביץ' פלורידה שהטביע את חותמו לעד בענף הגלישה העולמי. גלשן ה-6.1 של סלייטר היה ה-דבר באותו הזמן אך מסתבר שהוא שונה מהסטנדרטים של הגלשנים היום שכן לגולשים בפרויקט רד-בול היה קשה להיכנס לנעליו של הגולש הענק ולשחזר את שעשה. על אף זאת, ראיון מעניין עם מאריק ושיוף גלשנים זהים הביאו לתוצאות מיוחדות.

הפרויקט של רד בול Decades מעניין ומרענן ביותר. גלישה על סוגים שונים של גלשנים היא דרך מעולה להשתפר ולהתאמן ברכיבה על הגלים, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר על גלשנים של שייפרים וגולשים מיתולוגיים. בניית הגלשנים עשו דרך ארוכה מאז שנות ה-60' ועם פיתוחים חדשניים וטכנולוגיה עתירת ידע נראה שהמילה האחרונה בבנייתם טרם נאמרה.... לגלשני דור העבר יש מקום של כבוד גם על הגלים של היום.

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים