מרוסיה באהבה... אקשן של צבא בחוף הים

יולי 25, 2014

טרקטורונים? סוסים דוהרים? אופנועים? ג'ט סקי? ג'יפים? הצחקתם אותי... (ופחות מכך את הרוסים) כי בחוף הים של רוסיה יש דברים הרבה יותר רציניים ומסוכנים שמסתובבים על החופים ושטים על מי הים. במדינה שבה זכויות האדם נרמסות תחת מעטה הומופובי הדבר האחרון שמעניין את מדינת הפטיש והמגל זה בטיחות הרוחצים בחוף... תכינו פק"ל וחבשו קסדה לקראת הכתבה הבאה

תתארו לעצמכם שאתם יושבים על חוף הים, אוכלים את פלח האבטיח להנאתכם ואז לפתע פתאום אתם מבחינים בכלי שייט עצום מימדים שעושה את דרכו אליכם... אם תשאלו את הרוחצים שבילו בחוף הים הרוסי הם לבטח יגידו לכם שהאבטיח היה טעים אבל הוא נתקע עמוק בגרון ברגע שהם ראו את המחזה הצבאי. במשקל 550 טונות ובאורך של 60 מטרים, הרחפת הצבאית הרוסית מסוג Zubr עשתה דרכה אל החוף לעשות "זובור" לאנשים. בעיני מאות הרוחצים המופתעים שבילו בחוף הים, הרחפת נדמתה כמו מפלצת ימית ולמזלם של כולם אף אחד לא נפגע בתקרית של מפגן הכוח הצבאי. הרחפת של חיל הים הרוסי יכולה להגיע למהירות של 110 קמ"ש, ולשאת 500 לוחמים וציוד לחימה מסוגים שונים. בתגובה לקטע הוידיאו שהתפרסם ברחבי העולם התראיין גנרל רוסי שאמר כי היה זה דבר שבשגרה כחלק מתרגיל צבאי והוא אינו מבין מדוע אנשים בוחרים לנפוש על חוף שידוע כשטח צבאי... כנראה שברוסיה אין כל חדש וכמו תמיד, גם הפעם, זו אשמתו של האזרח.

russia tank hovercraft on beach מרוסיה באהבה טנקים ורחפת בחוף הים

הרחפת חלפה, אפשר לחזור לאבטיח? לא כל כך מהר ... כי החול רועד. האם זו דהירת סוסים? טרקטורונים משתוללים? לא. ... אלו טנקים צבאיים!!! שרשראות פלדה דוהרות במרחק אבטיח מראשם של הרוחצים. גם במקרה זה נערך תמרון צבאי וכנראה שהיה שם קצין שחשב שאולי על הדרך כדאי גם לבדוק את מצב הגלים:)

אם חשבנו עד כה שנסיעה על החוף מסכנת את הציבור ופוגעת בחי, אזי עם צמד הקליפים הנ"ל מסתבר שיש לכך בסיס (תרתי משמע). אמנם באף אחד מהמקרים לא היו נפגעים אבל זה עדיין לא מובן כיצד עורכים מפגן כוח צבאי במקום שאמור להיות מפלט עבור רבים. בחיינו, כנראה שצריך לקחת את הכול בפרופורציות ולהבין שישנם מקומות שבהם חופים לא תמיד נחשבים לחופי מבטחים...

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים