ווידאו
ווידאוגלישה ← תיעוד מצמרר: כריש תוקף גולש; הליגה ביטלה את התחרות במרגרט ריוור

תיעוד מצמרר: כריש תוקף גולש; הליגה ביטלה את התחרות במרגרט ריוור

מאת יואב נקש אפריל 18, 2018

נתחיל מהסוף ונרגיע שהגולש שמופיע בתיעוד שלעיל יצא מן המים כשהוא עומד על שתי רגליו וסובל "רק" מחתכים עמוקים בירך רגלו הימנית וככל הנראה ידזקק לתפרים. בפרק זמן של 24 שעות בלבד, ג'ייסון לונגראס היה לגולש השני שהותקף על ידי עמלץ; וכל זאת במרחק זעום ממרגרט ריוור שבה התקיימה (או יותר נכון, התבטלה) תחרות הגלישה של הליגה המקצוענית.

בפוטג' נראה ג'ייסון כשהוא נאבק בכריש גדול מימדים. חבריו שהיו עדים למחזה המבעית צעקו לעברו "Shark!" ובשניות הראושנות לאחר התקיפה הם חשבו שהם חזו ברגעיו האחרונים. כשהבחינו בו חותר לכיוון החוף הם ליוו אותו בקריאות עידוד וקיוו שמצבו יהיה יציב. כשלונגראס יצא מן המים הוא עמד על שתי רגליו כשהוא סובל מחתכים עמוקים. הכריש גם נעץ את שיניו בגלשנו והשאיר מזכרת ממלתעותיו הגדולות.

כאמור לונגראס היה הגולש השני שהותקף על ידי כריש בפרק זמן של 24 שעות. כמה שעות לפניו היה זה ארגנטינאי בשם אלחנדרו טראבאגיני שהובהל לניתוח בתוצאות תקיפה יותר קשה. מקרים אלו העיבו מאוד על תחושתם של הגולשים המקצוענים במרגרט ריוור שהביעו את חששם מכניסה למים. תקיפות הכרישים בסמיכות למרגרט ריוור היוו תמרור אזהרה ל-WSL שמאז תקיפתו של מיק פאנינג בתחרות בג'יי ביי ב-2015, אינם מעיזים לקחת סיכון מיותר. לאחר מספר דחיות והפוגות בימי התחרות הליגה הגיעה להחלטה אמיצה לבטל את האיוונט במרגרט ריוור לאלתר.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים