ווידאו

איזה מזל. מטוס ימי כמעט נחת על גבו של לווייתן

יולי 25, 2014

באלסקה, במקום שבו ישנם הרבה מטוסי מים, מומלץ להסתכל היטב לפני הנחיתה בכדי שלא לנחות על לווייתן. בחודש יולי 2014, ת'ומס האם (Thomas Hamm) צילם מטוס אמפיבי שמגיע לנחיתה. הוידיאו מתחיל באופן די נורמלי אלא שממש ברגע שהמטוס כנמעט נוגע במים הוא מבחין שמשהו אינו כשורה כשמסיבה כלשהי המטוס נסק מיד בחזרה. "הדבר המוזר" היה לווייתן גדול סנפיר (humpback) ששחה ממש מתחת למפלס המים ותחת המגלשיים של המטוס. ברגע האחרון ולפני מפגש שהיה יכול להיות קטלני, הטייס הבחין בלוויתן, משך במצערת ונחת כמה מטרים אחריו. בהילוך האיטי ניתן להבחין שברגע שהמטוס נסק בחזרה, הלוויתן שיחרר סילון מים מגבו לאוויר כמו אנחת רווחה. הטייס היה צריך להפעיל את המגבים ונחת בשלום.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים