ווידאו
ווידאוטבע וחי ← זורקים רגל לכריש והוא לא טועם... יש מצב שהמכשיר הזה באמת עובד.

זורקים רגל לכריש והוא לא טועם... יש מצב שהמכשיר הזה באמת עובד.

מאת יואב נקש מאי 12, 2016

הטכנולוגיה נגד תקיפות הכרישים מקבלת חיזוק משמעותי עם הניסוי המוצלח שנערך על רגלה של בובה במים שורצי כרישי שור רעבים. האם אנו קרובים לימים שבהם נוכל לגלוש בדרום אפריקה ואוסטרליה בלי לדאוג מנגיסה לא רצויה? האם הפריצה הטכנולוגית של התדרים הצורמים תעניק את התשובה לפחד הקולקטיבי של הגולשים מכרישים? עם צמיד ה-Sharkbanz אפשר להגיד שישנה אפשרות לשינוי אבל אי אפשר להכנס לשאננות כי זה לא נוסה עדיין על רגל אנושית או על טייגרים וכרישים לבנים. יש מתנדבים?

זה הרי ברור שאין מתנדבים לניסוי שתוצאותיו אינן ברורות. וזה לא בגלל שהמכשיר לא דוחה כרישים אלא שייתכן שישנם מינים שהצלילים דווקא נשמעים להם נעימים וטעימים. בניסוי הבא לא לקחו ריזיקה מיותרת והניחו בובה על גלשן כשרגלה דחוסה בפתיון שמריח טעים. הרגל נמצאת בתוך המים ו"מזמינה" ביס מכרישים אלא שאלו דווקא קיבלו ממנה את ההפך - בעיטה עסיסית. בניסוי מוחשי-גראפי זה נמצא שכרישי שור (Bull Sharks) הנחשבים לרעבתנים ומאוד אגרסיבים דווקא נרתעים ומתרחקים מהצמיד. זוהי הפעם הראשונה שישנה הוכחה חד-משמעית לאפקטיביות שבצמיד ובהגנה מלאה על רגלו של "בארני" הבובה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים