ווידאו
ווידאוגלישה ← אתן הים: סיפורן של 9 נשים ואהבתן למרחבים הכחולים

אתן הים: סיפורן של 9 נשים ואהבתן למרחבים הכחולים

מאת יואב נקש אוקטובר 16, 2020

נשים הן הים. לפעמים אני שואל את עצמי מדוע המילה ים בשפה העברית היא בזכר? מדוע "ים" לא זוכה גם להטיה בנקבה בדיוק כמו "שמש" או כמו אלוהים ושכינה? ההתפלפלות האטימולוגית הזו עדיין לא התגבשה אצלי לכדי תשובה מחקרית מספקת אבל באופן אינטואיטיבי הים עבורי במקרים רבים מתגלה לפני בדמותה של אישה שתשוקתי אליה גדולה - ביראת כבוד והערצה אני נמשך אל יופיה וכוחה.

הסרט הדוקומנטארי הבא מציג את עולמן של 9 נשים החיות ומחיות את הים. אהבתן לים באה לידי ביטוי בצורה שונה אך האינטראקציה עם הכחול הגדול היא זהה ומשותתת על אהבה. בסרט מופיעות הגולשות קוקו הו, קיאלה קנלי, אנדריאה מולר, גולשת הסאפ אנה באדר, הצוללנית הגרמניה רוז מולינה שמשלבת גם בלט וריקוד בצלילותיה, אושן רמזי "הלוחשת לכרישים", ג'יין צ'סר אימו של גולש גלי הענק טוד צ'סר המנוח, והחוקרת הימית סילבי אירל.

הקרנת בכורה עולמית לסרט "She is the Ocean" מתקיים ממש בימים ולכן כרגע ניתן לצפות בפרומו או ב-Watch Party  בקישור הבא. אנו נדאג לפרסם את הסרט המלא ברגע שיהיה זמין לצפיה באינטרנט.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים