ווידאו
ווידאוטבע וחי ← זה לא נורמלי! צוללן באינדונזיה משייט דרך כמויות של ג'יפה

זה לא נורמלי! צוללן באינדונזיה משייט דרך כמויות של ג'יפה

מאת יואב נקש אפריל 04, 2018

כשריץ' הורנר קפץ לצלילה באינדונזיה הוא חשב שהוא יראה רק דגים, מנטרות, מדוזות ושאר מיני חי אבל במקום זה הוא גילה כמויות אדירות של סחי וזוהמה מכל עבריו. שקיות, בקבוקים, עטיפות, קשיות... כל מוצרי הפלסטיק האפשריים נסחפו עם הזרמים לנקודה שבה צלל ויצרו מראה שדומה ל"מרק סמיך של ג'יפה".

לאינדונזיה בעיה קשה של זיהום שמקורו במחסור בתשיות לטיפול בשפכים, נהרות מזוהמים, סחופת אדמה ועצים וכמובן זרמי ים מסביב לארכיפלג האיים שמשנעים כמויות עצומות ממקום אחד לשני. הממשל האינדונזי הקציב ב-2017 מיליארד דולרים בטיפול בבעיה אך זו לצערנו רק טיפה בים שכבר ממש מזוהם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים