ווידאו
ווידאוטבע וחי ← על גב של צב: טיול קצר בממלכה במרחבי השונית הגדולה

על גב של צב: טיול קצר בממלכה במרחבי השונית הגדולה

מאת יואב נקש אוגוסט 26, 2015

צב ים, איזו חיה נפלאה. כה אצילית כה מרשימה ועם זאת נמצאת בסכנת הכחדה. שונית המחסום הגדולה באוסטרליה (The Great Barrier reef) היא ביתם של כ-6000 מיני דגים וחיות שונות אבל לצערנו מספר זה נמצא בירידה מתמדת. הסיבה לכך נעוצה בהתחממות הגלובלית שנגרמת כתוצאה מזיהום תעשייתי אשר פוגעת במערכת האקלוגית של השונית - ביתם של מיני חיות רבים. הצב אמנם סוחב את ביתו על גבו אך השכונה שבה הוא גר היא מקור מזונו ומחייתו - בלעדיה לא יוכל לשרוד.

בסרטון הבא אנו מטפסים על גבו של צב-ים ירוק ויוצאים לטיול קצר בעולם התת-ימי והמופלא שלו. מפרספקטיבה זו נגלה לנו עולם הרמוני ושליו שבו כולם חיים בנחת וניזונים ממערכת שונית האלמוגים הגדולה ביותר בעולם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים