ווידאו
ווידאועל גלגלים ← נקודת מבט להשראה: דן מנסינה הוא עיוור שממשיך לרכוב על סקייטבורד

נקודת מבט להשראה: דן מנסינה הוא עיוור שממשיך לרכוב על סקייטבורד

מאת יואב נקש מרץ 13, 2019

דן מנסינה גדל בדטרויוט מישיגן כילד רגיל, חובב סקייטבורדינג וללא כל בעיות ראיה. זאת עד שבגיל 13 אובחנה אצלו מחלה הגורמת להדרדרות במאור עיניו. Retinitis Pigmentosa היא תסמונת גנטית שבמשך עשור החשיכה 95% מראייתו והותירה רק נקודה מעורפלת קטנה בשולי הצד הימני של ראייתו. על אף עוורונו הכפוי, דן תמיד האמין שהוא יכול לנסוע על סקייטבורד ולממש את תשוקתו.

ללמוד לחיות במחשכים זו משימה שדורשת הרבה מאוד כוחות נפשיים ולצאת מהחושך אל האור, במיוחד כשאינך רואה, זו משימה שדורשת הרבה מאוד תעוזה. דן מנסינה קיבל את הגזרה אבל לא ביטל את התשוקה של חייו. כשהוא רוכב על הסקייטבורד הוא נעזר במקל נחיה ומגשש את דרכו בסקייטפארק בין ביצוע אחד למישנהו. כששואלים אותו מה הוא רואה כשהוא נוסע הוא משיב: "אני לא רואה, אני מרגיש".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים