ווידאו
ווידאואקסטרים+ ← קפיצת סקי בסגנון ניו-סקול! צריך לראות בשביל להבין את הטירוף

קפיצת סקי בסגנון ניו-סקול! צריך לראות בשביל להבין את הטירוף

מאת יואב נקש דצמבר 26, 2015

קפיצות סקי זה כמו גלישה על גלי ענק. הטייק-אוף והדרופ מהפסגה מאיץ את גולש הסקי במהירות עצומה במורד תלול על שכבת שלג דקה. הגולש נדרש ביציבות רבה כי כל וויפאאוט יכול להסתיים בגלגול קטלני ונפילה. בקפיצות סקי הגולש מטפס לגובה ממוצע של 200-250 מטרים ומפתח מהירות גבוהה שבסיומה הוא קופץ ומרחף מספר שניות עד הנחיתה. אבל... במקרה הבא לא מדובר במתקן אולימפי ומסודר אלא בפרויקט אישי ומטורף של גולש סקי חופשי בשם סאמי קארלסון (Sammy Carlson).

קארלסון וצוותו מצאו במדינת מישיגן מקפצת סקי נטושה שנחשבת לאחת הגבוהות בעולם (כ-300 מטרים), שאותה הם הכשירו לסשן קפיצות חופשי. בקפיצות אלו לא מדובר על ריחוף למרחק רב כמו של האולד-סקול אלא על פעלולים שלקוחים מהדור החדש והרדיקלי. במהלך הקפיצות קארלסון מבצע תמרונים משוגעים ואף יורד את הדרופ כשהוא גולש לאחור! במהלך נסיונותיו הוא גם נמרח... אבל גם זה חלק מהרדיקל.

"כשהגענו למקום מצאנו רמפת רפאים. היא לא הייתה בשימוש כבר שנים רבות", אמר קארלסון. "המחשבה שאם אפול וזה יהיה גרוע... לא הרפתה ממני. המהירות של הטייק אוף ב- 100 קמ"ש היא שעשתה לי הבאז".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים